Jak čistíte bazén?



milan209 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 67.16 (?)
2.10.2016 14:11
Automaticky vysávač je kravina. Je na hrubé nečistoty. Ani nejaká debilna sieťka ti nepomôže lebo jemný kal zachytí len piesková filtrácia. Treba kúpiť poloautomat napojený na filtráciu. A ten pozbiera aj hrubé nečistoty aj jemný kal. Mam to overené. Mam baracuda zodiac t3 a plná spokojnosť.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

korodujicividle - (1) - 252.138 (?), 10.8.2016 20:59, zobrazeno: 5615x

Čím prosím čistíte bazén od nečistot? Bazenář mě "naverboval" do Vortexu 4, s náhonem na všechny 4 kola, ale jsou to vcelku vyhozené peníze. Linku vyčistí tak ledabyle, že ji stejně nakonec musím vzít žínkou já, rohy nečistí vůbec a přechody dno x stěna zůstávají plné bordelu (viz obrázek). Z nouze jsme dokoupili hadici na filtraci a k tomu nějaký kartáč z Hornbachu, že to vyčistíme ručně, ale nešlo s tím ani pořádně manipulovat, ani to nic pořádně nevysálo. Místo filtračního písku máme nanoperly, filtraci Pentair Azur Clear Pro Kit. Co byste mi prosím doporučili? Už se mi nechce vyhazovat peníze za drahé modely. Koupit nějaký ruční vysavač? Který? Ať to zase není zbytečné. Na ten jemný prach mě ještě napadlo dokoupit do toho automatického vysavače koš na jemnější písek (asi 200 mikronů, nevím ale jaký u toho vysavače máme, krabici jsme vyhodili, předpokládám, že to bude třeba 60-100 mikronů). Ten koš stojí taky dost (2.000,- Kč), ale stejně pořád neřeší ten přechod dno x stěna.


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 3.142 (?), 10.8.2016 21:38
Dobrý den, největší problém jsme měli s tvrdou vodou a do toho chemie, upravovače tvrdosti, vázaný chlór, mastnoty z krémů. Nějak spolu reagovaly a tvořily špinavou linku a úsady na stěnách. Různými pokusy jsem dospěl k úplnému vyřazení chlóru, vodu doplňuji měkkou dešťovou filtrovanou, na dezinfekci jsem pořídil ionizátor, do filtrace zeolit. Bazén je čistý
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Dasty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (311) - 245.29 (?), 10.8.2016 23:54

Tak to u toho našeho je zase občas dost napadanýho jehličí když zafouká vítr tím správným směrem.Tak vemu ruční vysavač a vyšůruju dno do odpadu.Nikdy to nehoním přes filtraci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 13.184 (?), 11.8.2016 9:41

Pan Dasty má na vše supr vychytávku... ale jen dodam... pán co se tu ptal má bazen o pár metrů větší než tich vašich 11 kubíků a to se asi bude hodně dlouho ručním vysavačem čistit...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 29.37 (?), 11.9.2016 15:52

Mame 30 kubikovy bazen, tiez zapusteny ako vy. Vysavame ho rucne, s hlavicou so stetinami a asi 5m hadica je napojena na skimer. Ano, ked je tam viac toho prachu tak cistenie trva aj 40 minut inak bezne tych 20-30. Nam velmi pomohlo polykarbonove posuvne prestresenie. Neni tam toho prachu tolko ;-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
milan209 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 67.16 (?), 2.10.2016 14:11
Automaticky vysávač je kravina. Je na hrubé nečistoty. Ani nejaká debilna sieťka ti nepomôže lebo jemný kal zachytí len piesková filtrácia. Treba kúpiť poloautomat napojený na filtráciu. A ten pozbiera aj hrubé nečistoty aj jemný kal. Mam to overené. Mam baracuda zodiac t3 a plná spokojnosť.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 206.205 (?), 31.10.2016 9:39

Také jsme koupili vysavač, který měl lézt na stěny, po schodech, čistit linku a sesbírat všechny nečistoty za dne. Objednala jsem ho přes internet, protože jakákoliv předváděcí akce od prodejců byla spojena s poplatkem ca.1500kč - což by pak odečetli při koupi, jinak ale ne. Dobře, že jsem tak udělala, protože přesně jak píšete - vysavač měl problém vylézt po zdi přes podvodní světla, neuměl po schodech, linku jen tak ošmudlal a na dně nechával hodně hrubých nečistot. A to jezdil dvě hodiny! Vrátila jsem ho, koupila normální dlouhou hadici s kartáčem na konci... jednou za tři týdny bazén sjedu od hrubých nečistot, na linku a stěny mám koupené normální houbičky na nádobí a na dno jsme ušili na nohy takové houbičkové papučky :-) - jednou za čas tím vybavím děti a jde se na věc - ještě se u toho pobavíme a nasmějeme... a bazén je čistý. Jak někdo psal v jiném příspěvku - důležité je vychytat jakou máte vodu - já zjistila, že při připouštění vody z vrtu musím přidat roztok na minerální a železité látky, protože po přidání chloru se nám jinak vysráží usazeniny na stěny a dno a bazén je jakoby špinavý. Při správném ošetření k tomu nedochází.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 102.164 (?), 21.11.2016 9:58
máme sice slanou vodu, takze je to u nas v bazenu trochu jinak, ale urcite nejakou drazsí filtraci budete potrebovat…
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika