Hnědá voda v bazenu voda studniční



Stránky: 1,  2   
host - 66.73 (?) 
15.5.2014 13:38, zobrazeno: 33043x

bazen 30kub voda studniční použit maskovač tvrdosti po 24 hodinách savo a voda hnédá po dvou dneh kal sedl odsát do odpadu dopuštěna voda přidán vločkovač a do plováku tablety voda zelená a s plováku teče zez voda na dno jde vydět alevoda je zelená ph vpořádku přidána ska modrá 150g furt stejně zelená co dál prosím oradu

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 15.5.2014 13:56

a honíte to přes nějakou filtraci?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Sima 24 - (2) - 56.25 (?), 26.5.2014 12:35

Máme hnědou-rezavou vodu můžete mi poradit jak se jí zbavit:-)...máme kartušovou filtraci 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 34.30 (?), 31.5.2014 18:59

Každým rokem máme problémy s vodou, buď je zelená nebo hnědá.Už si nevíme rady co děláme špatně.Díky tomu se mi ani nechce letos bazén napouštět.Proto prosím o rady.Když bazén napustím (17 kub) dáváte tam ihned nějaké tablety?A kdy zapínat a jak často filtraci?děkuji všem za rady.Irča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Dasty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (311) - 245.29 (?), 31.5.2014 19:10

Já filtruju pomalu nonstop a chemie je dávkovaná ihned od začátku napuštění.Voda celou sezonu naprosto čistá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 61.179 (?), 5.6.2014 23:16

Po napuštění vody použijte od Mountfieldu CA nebo od Marimexu "Studna"

Je to to samé od stejného výrobce, jen jiné etikety. Takže to co zrovna je levnější

Tedy Prvně CA na odstranění žele z vody za cca 24 hod upravit PH vody

jak na oboje jsou i testry

Po té aplikovat Šokovou dávku chloru a chlor udržovat tabletami

Každý 2 den kontrolovat PH vody a chlor. Při zapršení do bazenu se vám změní PH vody a vše může jít vniveč. Velké teploty vody od 28 st. uniká chlor velkým tempem. Savo se Vám peněžně nevyplatí obsah chloru je v něm malý. Savo tak do dět. bazenu případně nějakej Gumák

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 61.179 (?), 5.6.2014 23:19

oprava železa z vody. Ten postup musí ýt tak jak je napsaný. Pokud chlorujete a pak dáváte CA tak je to vše už na prd

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 18.194 (?), 22.5.2018 17:11
Toto sa mi podarilo. Do napustenej vody zo studne chlor a do pol hodiny, totalna hrdza. Viem to este zachranit? Nechat vyprchat chlor a potom to CA alebo je uz po reakcii a uz nic neurobim? Dik za radu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 23.5.2018 14:38

Dobrý den, takto šetřit jsem se pokusila jen jednou. Vodu ze studny do bazénu již nikdy více. Nejen, že se nám vodu nepodařilo vyčistit, ale dlaždice byly tak obarvené (všechna ta rezevá špína se na nich usadila), že jsme museli vydrbat jednu po druhé, aby jsme docílili zase čistých stěn a následně krásně průzračné vody v bazénu (klasicky už napuštěného z vodovodního řádu). Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 127.241 (?), 30.7.2020 10:06

Studniční voda se dá použít, pokud se nechá odstát 2-3 dny v jiní nádrži, aby železo ve formě rezu spadlo ke dnu, vodu pak odebírat pár cem nad dnem. Urychlit okysličení (zrezavění) přidáním chlóru. Pokud je voda silně železitá, tak dále pak nechat běžet zkrz soustavu pískových filtrů. Hnát vodu přes písek bez předešlé sedimentace zaplní písek rezem, že za pár dní je neprostupný. 

Pokud se železo už do bazénu dostalo, je možno ho srazit kamencem (Alaun, alum), co naši dědové používali na zastavení krvácení po holení. Unikátní ve světě jezero je naše Kamencové u Chomutova, kde se dříve kamenec těžil. Zázračný materiál mnoha použití.

Moje voda je železitá na n-tou, kdy krystalová voda po čtvrthodině zhnědne.  Nicméně po mnoha různých řešeních se dá použít - po sedimentaci pár dní jde voda přes kaskádu 5 pískových filtrů.

Sedimentační nádrž
Sedimentační nádrž
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika