Co se betonuje dříve u jezírka



host - 12.207 (?) 
11.9.2019 21:27, zobrazeno: 2434x

Dívám se na fotky realizace jezírek ze ztraceného bednění u odborných firem a docházím k závěru, že není jednotný postup. V poodstatě jsou postupy dva. Nejprve se vykope jáma a potom se postupuje následně

a) natáhne se potrubí pro gulu a vybetonuje se dno. Na dně se vyzdívají boční stěny ze ztraceného bednění

b) natáhne se potrubí pro gulu a ve dně se vyhloubí rýhy pro ztracené bednění a vysypou štěrkem. Na tento štěrk se dá malá vrstva betonu a do ní se klade ztracené bednění. Až je vyzděno tak se teprve betonuje dno.

A kladu si otázku, který způsob je lepší. Mně se zdá způsob a). U způsobu b) je výhoda, že když se vypustí úplně voda z jezírka tak tlak okolí nemůže stěny tlačit dovnitř jelikož brání dodatečně zabetonované dno. Nevýhoda způsobu b) je že mráz může stěny ze ztraceného bednění nadzvedávat. Tmu by mělo bránit štěrkové podloží. A to nechápu. Proč stěrk pod bočními stěnami ze ztraceného bednění brání zamrznout vodě pod tímto bedněním a zvedat ho?

Váš názor 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 37.35 (?), 11.9.2019 23:32

Budu take stavet jezirko ze ZB 20 armovanim a planuji, ze pouze budu betonovat steny s malyma zakladama asi 20cm, Dno pouze vysypu piskem nebo prosatou hlinou aby na dne nebyly vystouple kameny. Dno jezirka ale nebude pochozi, hloubka bude asi 2 m. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 46.70 (?), 12.9.2019 12:08

Já jsem zastáncem vše vybetonovat. V předchozím jezírku s kaučukovou folií mi ve spoji folie prorostl kořen od stromu. Taktéž největší tlak vody je na dno a proto se mi zdá být správné vyspadovat dno ke guli a vybetonovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika