Bezchlorová údržba bazénu Mountfield



r0m - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 71.128 (?)
9.6.2014 20:59

Ta voda vydrží více jak 5 dní wink

Sem tam tam šupnout trošku Sava a Vločkovač, každý den to prohrábnout sítkou na perločky - vyčístit od listí smetí, večer si zaběhám v bazenu kolečko a vír usadí kal ve středu bazenu, krerý ráno odsaju hadici / vyztuženou plastovou vodovodní trubkou/ na které mám na konci nasazený kuchyňský plastový trychtýř a jedu celý léto, nevím že každá kolem toho dělá taková cavyky.

Bazén průměr 3,60 m a výška 76 cm

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2,  3   
romca77 - (34) - 97.177 (?), 20.5.2014 19:30, zobrazeno: 24865x

Včera nám postavili bazén 4,6m, výka cca 1m. Vodu máme ze studny. Chtěla jsem se zeptat, zda máte někdo osobně vyzkoušenou bezchlorovou chemii od Mountfieldu a zda funguje nebo ne. Já jsem na chlor alergická a a co jsem pochopila, tak se tam musí stále hlídat hodnota chloru a PH. Ta bezchlorová mi připadne lepší, ale nesmí se to kombinovat s chlorem, tak mi není moc jasné, jak se to pak zazimuje. Jinak pokud někdo používá to bezchlorou, prosím na kolik to cca za sezonu vyjde. Moc díky za jakékoliv poznatky. Musíme se co nejdříve rozhodnout, co tam dáme. A ještě se zeptám, pokud máte tu jejich krycí plachtu, jak řešíte, aby neležela na vodě?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 61.179 (?), 5.6.2014 23:05

Zdravím, zajímalo by mě proč se na tyto otázky nezeptáte přímo v Mountfieldu? Bezchlorová chemie Vás výjde na mooooooooc pěnez.

máte 20 m3 vody potřebujete PH - nebo + podle tvrdosti vody co máte ze studny, na zjištění tvrdosti vody potřebujete tester 395 Kč,  PH + i - dohromady 225 Kč Kapkový tester o2 (abyste věděla jestli tam máte dát bezchlorovou chemii 495 Kč. 

Před aplikací přípravku upravte hodnotu pH na rozmezí 7,0-7,4. Počáteční dávka přípravku Azuro OXI-L je 100 ml na 1 m3 (1000 l) vody. Následně aplikujeme přípravek Azuro BIO-L dle návodu. Tedy 2 litry (3L balení výjde na 590 Kč

Pak BIO L 560 Kč

Počáteční dávka: 1l / 10 m3 vody v bazénu. Udržovací dávka: 0,5 l / 10 m3 vody v bazénu 1x týdně 

tedy 2 L hned a pak cca 1 L týdně. Když vezmeme koupací sezonu cca 18 týdnů /3 l za balení = 11 balení BIO L  =6160

tedy celkem s momentálně dobrými cenami Vás koupací sezona výjde na cca 8425 Kč. 

k tomu nafukovací polštář pod krycí plachtu

za 173 Kč aby vám tedy krycí plachta neplavala na hladině. 

Ještě dodatek Filtrace by měla deně jet cca 4-5 hodin

 pořizovací hodnota bazénu + jeho údržba rovná se krásná dovolená u moře

K tomu všemu si započítejte sítky, vysavače,  a jiný blbiny a to že za chvilku budete hledat dirku ve folii, takže za 2-5let novou folii atd. atd. 

Případně použijte Salinátor cenu ted neznám ale do budoucna se určitě vyplatí bezchlorová úprava vody.

NA UV lampu zapomente ta vám s vodou moc nepomůže.

Další varianta je, že máte vodu ze studny, nedávat tam žádnou chemii, a vodu po cca 2-5 dnech dle teploty vzduchu měnit,(pokud je vydatná studna)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ospaly - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (96) - 224.42 (?), 9.6.2014 20:37
Salinator je chlorova uprava. Je tu v diskusii popisane pouzitie chlordioxidu, co je bezchlorova uprava. Sam by som to chcel vyskusat (a aj vyskusam, len nemam ani ja ani nikdo zo znamych cestu do ciech, aby spm kupil chemiu). Ph minus nahradte kyselinou. Nieco proti roasam a chlordioxid a mohlo by to fungovat. (Aj ked chlordioxid sa odporuca kombinovat ale uzivatel kecup to ma samostatne a funguje mu to). Dopustanie zo studne a 5dni sa da, ale voda bude stale studena.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
r0m - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 71.128 (?), 9.6.2014 20:59

Ta voda vydrží více jak 5 dní wink

Sem tam tam šupnout trošku Sava a Vločkovač, každý den to prohrábnout sítkou na perločky - vyčístit od listí smetí, večer si zaběhám v bazenu kolečko a vír usadí kal ve středu bazenu, krerý ráno odsaju hadici / vyztuženou plastovou vodovodní trubkou/ na které mám na konci nasazený kuchyňský plastový trychtýř a jedu celý léto, nevím že každá kolem toho dělá taková cavyky.

Bazén průměr 3,60 m a výška 76 cm

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 216.69 (?), 9.6.2014 21:51
No já jsem bazénem nesledoval náhradu moře, ale denní zpříjemnění pobytu doma v horku, relax. Moje výpočty vycházejí v údržbě a nákladech za vodu daleko lépe, možnosti jsou velké. Jen nesrovnávám foliové cáchadlo, ale kvalitní plastový zastřešený bazén s kvalitní pískovou filtrací, solárem a filtrací dešťové vody. Svépomocí lze hodně snížit náklady a točit se v cáchadle, aby vír stáhl do středu nečistoty je po koupeli v pořádném bazénu dobrý důvod se zasmát. Cáchadlo jsme měli, časem začaly problémy, proto jsme pořídili bazén.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 6.7 (?), 11.6.2014 13:39

Cáchadlo ste mali a začali problémy... Pozor, niektoré prvoky (meňavky)  napadajú centrálnu nervovú sústavu! angry

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 216.69 (?), 11.6.2014 14:18
Co se Vás dotklo? Cáchadlo je osvěžovadlo pro děti a problémy: fólie 2x lepená, potom výměna, konstrukce se rozpadala a rezivěla, filtraci se spálil motor, trubky popraskaly, no a v 1 metru vody jsem si připadal, jako čáp. Děckám na cáchadlo stačil. Na prvoky si dám pozor, ať nedopadnu jak Vy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 97.178 (?), 11.6.2014 13:32

Děkuji za obsáhlou reakci, v MT jsem se ptala, ale chtěla jsem někoho osobní zkušenost, zda to funguje nebo ne. Nakonec jsme zvolili "chemii" na bázi polymerů vyjde při našech 15m3 na cca 2tis. JInak vím, že bazén je investice a moře nevynahradí, neb jezdíme se synem už pět let zasebou a ani letos ho o ni snad nepřipravíme. Ale máme velkou zahradu na které já ráda trávím hodně častu, a tak se syn s babičkou, která už nikam nechce aspoň mohou ovlažit :o))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 250.203 (?), 13.7.2014 22:02

Takhle to ale nemůžete počítat a srovnávat to s dovolenou u moře. Je to o tom, zda to chci či nechci. Kdybychom to takhle srovnávali, tak si třeba nekoupíme ani auto - to máte benzín, pojistku, technickou, gumy letní, gumy zimní, servis, atd.

Ale domácí koupání v bazénu je bašta...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 14.199 (?), 14.7.2014 7:29

Kdo chce mít vopici, musí mít na banány (na rum). Prostě jsme nebyli zvyklí (starší generace) si zaplatit pohodlí. Zkrátka za pohodlí utratit vydělané peníze. Nejde (není logické) se čvachtat v teplé čisté vodě dle libosti kdy si vzpomenu a zároveň skuhrat co to stojí peněz. A když už si to pohodlí můžu dopřát, nemám skučet, že je to drahý. Každému co jeho jest. Ti obyčejní Bestway, Azuro, ti co na to mají si pořídí malé domácí vodní dílo ve kterém můžou kraulovat, nebo se svézt v kajaku. Peníze ale stojí obé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika