Bazén zapáchá



host - 168.141 (?) 
14.7.2019 11:25, zobrazeno: 2135x

Poprosím o radu, třeba se někdo potýkal se stejným problémem.
Máme postavený letos zakoupený nadzemní PVC bazén Marimex Florida 9 600l. Používáme pravidelně bezchlorovou úpravu vody na bázi kyslíku Guaa, bazén je napojený na pískovou filtraci, PH pravidelně kontrolujeme. Bazén zakrýváme černou solární plachtou. Voda je na pohled krásně čistá, co nás trápí je velice nepříjemný, jakoby chemický zápach vody, který se drž na těle íi po koupání. Netuším, co je příčinou, zda přípravky na úpravu vody, či plast, z kterého je bazén, či solární plachta vyrobeny?! Nesetkal se někdo s něčím podobným? Za vaše zkušenosti a případné názory předem velice děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 70.36 (?), 25.7.2022 11:55
Dobry den, mame uplne stejny problem, mohu se zeptat jak jste vyresili?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 164.143 (?), 26.7.2022 17:18

Zřejmě nedostatek provětrání. Proč to v létě přikrejvat? A špetka obyčejného chlóru - nejdříve v kýblu dobře rozpuštěném - by to taky zpravila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.142 (?), 26.7.2022 18:16

Jednak jde o tři roky starý dotaz a není na něj žádná odpověď, takže víme houby. Druhak jde o bezchlorovou chemii a nevím, jak druhý tazatel skousne radu dávat chlor. Třeťak bazén se přikrývá z různých důvodů, třeba aby nevychladl, nebo do něj nepadal binec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 164.173 (?), 28.7.2022 7:23

Ten, co se připojuje se stejným problémem, má ten problém asi v létě - máte tam u vás teď léto?

A tak snad je dovoleno na ten jeho problém něco připodotknout, že, i když na ten 3 roky starý se nikdo neozval. Jaká je v tom logika? A tak jsem se dobrovolně obětoval. Ta rada mě nic nestojí a jiným číst to také ne. (Za dobrotu na žebrotu) 

A tak tedy v létě bych ho nepřikrýval, snad nevychladne.

A že do něj padá binec? Do bazénu 9.600 L? (jestli jsem to dobře pochopil?) 

Já mám bazén 60.000 L, jungle okolo, a žádnej moc binec mi do něj nespadá. Když něco spadá, tak to přepadový systém odstraní (když je zapnutý). Případně tomu při plavání lehce pomohu. A mám taky pěkný podběrák. 

Nicméně z vlastní zkušenosti, když jsem si před 20 lety pořídil bazén 12 m dlouhý a hned také k němu rolovací zakrytí (na binec a na vychladnutí). Hned v začátku jsem odjel na 2 týdny, zakryl jsem ho, bylo to v parném létě.  A když jsem se vrátil a odroloval, byl to pěkný smrad a voda zelená. 

Od té doby žádné rolování a voda křišťálová. To vše s bezchlorovou chemií (jen skalice modrá jednou za čas), trochu chlóru rozpustit a přidat jednou za čas nezabije (i bezchlorové chemii) - na přilepšení a odstranění zlých baktérií.  

Tak to je na vysvětlenou, v rychlosti a stručnosti... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 164.137 (?), 28.7.2022 14:53

Ještě bych připojil: sice neznám jak ten systém s bezchlorovou chemií funguje, ale pokud je tam zmíněn kyslík, tak si myslím, že ten kyslík urychluje vznik řas a tedy pískový filtr je hned v zárodku zachytí.

Při tom okysličování - nejen těch řas, ale i jiných prvků v té vodě, která není čistá H2O - vzniknou plyny, které je pak dobré nechat prchat do atmosféry. Pokavad by se ovšem nezachycovaly za účelem k vaření, topení, takové plyny dneska nebudou k zahození. 

Takže to zakrytí asi nebude vhodné, pokud se používá to okysličování.

Ještě bych připodotknul, že to udržování pH nebude asi moc nutné. To je nutné, jen když se používá chlór na ničení řas, v tom případě musí být poměrně silná koncentrace a ta je dobrá, když je pH kolem asi 7,2. Jinak ten pH není nutný, nevím jestli to ten kyslíkový systém nutně potřebuje. Pro lidi to není nutné, pitná voda dovoluje 6,5 - 9,5. Ale my tu vodu v bazénu nepijeme, že? Aspoň ne moc...  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika