Ako lacno a ekologicky znížiť tvrdosť vody v bazéne



Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?)
18.8.2017 10:30

Vodu ze studny jsem do bazénu napustila jen jednou, a již nikdy více! Ale jinak vodu v bazénu upravuji pouze chlorovými tabletami a rozvařenou krystalovou sodou. Voda je krásně křišťálová a nemusí se jinak upravovat. Marcela

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 243.114 (?), 8.8.2017 18:49

S tou kalafunou jste na to přišel jak? Dosud jsem žila představou, že je v myčce iontoměnič wink a sůl je pro jeho regeneraci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.111 (?), 8.8.2017 19:10

... byl to důvod, proč jsme měnili starou myčku za novou, ačkoliv byla mechanicky funkční. Při naší tvrdosti vody a velikosti rodiny ta permanentní náplň došla a servis se vyjádřil ve smyslu, že se nám stejně do pár let začne myčka sypat mechanicky a že ekonomicky je lepší nahradit stroj s B či C na energoštítku novým s A+ a hlučností o 6 dB nišší.. V podstatě se asi jedná o iontoměnič, ale bez regenerace.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 17.10 (?), 9.8.2017 9:23
Casto se preklada "ion exchange resin" jako pryskyrice, zivica, ionex a iontomenic. Pritom asi vzdy jde o normalni katex, ktery se regeneruje soli. Kalafuna ma uz ponekud posunuty smysl, protoze zde jde o synteticky kopolymer na bazi styrenu a divinylbenzenu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 151.126 (?), 9.8.2017 7:30

Bolo to merané v labáku. Tvrdosť by mala byť vyjadrená súčtom zlúčenín vápnika a horčíka, ktoré sa najviac na tvrdosti podieľajú.  Vápnika mám vo vode 177mg/l a horčíka 30mg/l. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 18.8.2017 10:30

Vodu ze studny jsem do bazénu napustila jen jednou, a již nikdy více! Ale jinak vodu v bazénu upravuji pouze chlorovými tabletami a rozvařenou krystalovou sodou. Voda je krásně křišťálová a nemusí se jinak upravovat. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika