Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Vaše příspěvky jsou dobré a evidentně z praxe, avšak nepodceňoval bych tvrdost vody. Pokud je voda tvrdá, nebo dokonce velmi tvrdá je spotřeba prakticky všech chemikálií násobně vyšší a jejich efekt rychle slábne. Při velmi měkké je pak voda naopak značně nestabilní a i minimální množství ji předávkuje. Proto někomu funguje rada perfektně a jiný byť dělá totéž dostává se k nevalnému výsledku. Voda pro bazén by měla být maximálně středně tvrdá a raději méně(používáním"tvrdne"). Z vlastní zkušenosti mohu říci, že při opomíjení tvrdosti vody je sice možné dobrý stav vody udržet, ale za cenu velkého úsilý a někdy i nemalých částek. V extrému může docházet i při dodržení všech ostatních hodnot k zabarvení vody do čiré modré, zelené či fialové a po té většinou voda hnědne(dle převládajících kovů) - neplést s řasami ty vodu vždy kalí. Dávkování chemikálií bylo neskutečně velké(i 10l chlorňanu a 2kg kyseliny/týden na 70m3), dle měření však dostačovalo tak tak dolních doporučených hranic. Po té už mi došla trpělivost a nechal jsem vodu odborně přeměřit v laboratoři kde mi dali samozřejmě protokol se vším možným o neskutečných hodnotách, ale hlavně důležitou radu. Snižte tvrdost vody a udržujte ji na střední hladině. Jak řekli tak udělali. Už 3 roky mám spotřebu jen cca 5l/měsíc Chlorňanu a zanedbatelné množství kyseliny pro snížení PH. Mimochodem používám citronovou je méně dráždivá. Za 4 stovky rada k nezaplacení.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 18 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika