Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dobrý den, mám 3,6m bazen Azuro (již několikátý) 16 let, masivní tvorbu řas jsem zaznamenal asi 2x - přisuzuji to nějakým ročním extrémům a pak samozřejmě zanedbané údržbě (dovolená atd), jinak vždy se podařilo zlikvidovat, po vyvločkování odsát. Filtráci mám na tento objem asi naddimenzovanou (6m3), používám běžnou chemii, pravidelně měřím, snažím se udržovat Ph a hladinu chloru. Letos prvně se v bazenu objevily nečistoty - jak to správně popsat - jakoby řasy, ale průhledné, spíše bílé, shlukující se do jakýchsi cuchvalců, provazců. Po dotyku se okamžitě rozptýlí a tvoří mléčný zákal vody. Na dně se shlukují, ale struktura kalu je tak jemná, že pouhým pohybem vysavače se okamžitě víří. Pokud použiji při odsávání filtraci, vrací se voday do bazínu zcela bílá. Odsát přes odpad jsem nezkoušel, protože bych odpustil poměrně hodně vody a navíc nečistoty ze dna se masivně zvíří, takže efektivita odpuštění není moc velká. Na jaře se chystám celý objem vody odpustit, bazén vyčisit. Přesto by mne zajímalo, o jaký druh nečistoty se jedná a jak jí předejít, protože jsem se takovým charakterem nečistit za celou dobu nesetkal. Děkuji předem za odpověď

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 20.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika