Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Ionizátor byl vlastně až z důvodu alergie na chlór a tak jsem skloubil potřebné s užitečným. Náklady na údržbu bazénu jsou za rok v řádu asi 200 Kč. Měděné elektrody jsem na 3 místech navrtal a koupil jsem stříbrnou elektrodu se zinkem a tavidlem a otvory pod hořákem vyplnil. Jinak bychom měli jen měděné elektrody. V prodejně bazénů mě na podvody s elektrodami také upozornili. Vzhledem k výdrži elektrod cca 2 roky a pořizovací ceně, jsou náklady na údržbu bazénu směšně nízké. K tomu je třeba připočítat spotřebu elektrické energie na fitraci. Ionizátor je v provozu současně s filtrací. Naše filtrace se zapíná teplotou vody ve výměníku. Časové spínání není nutné, neboť i výpadek několik dnů z důvodu špatného počasí nemá vliv na čistotu vody. Množství mědi se měří CU testerem pro akvatistiku. Z provozu mám ověřené, že po jarním nabití bazénu se hodnoty drží na min hodnotách i díky občasným výpadkům filtrace. Z tohoto důvodu neměřím a jen si bazén užíváme. Je velmi zásadní mít bazén jen pro radost a ne stále měřit, kupovat chemii, dávkovat, hledat nějaké ideální nastavení. Vyšplíchaná voda nevadí, nová je ošetřena bez rozhození hodnot a vlivu na potřebu více dávkovat. Přefiltrovaná dešťova voda upravuje pH a doplňuje vodu. Tak nějak si představuji bazén pro radost. JS.
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 10 a číslo 12.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika