Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Kyselina citronova je relativne slaba a draha. Zavisi od mnozstva... Okrem toho je to organicka latka, perspektivna potrava nejakym riasam a bakteriam. Nevhdna do bazena. Kyselina solna obsahuje chloridovy anion, nie chlor. Cize v bazene pribudnu chloridy a produkty neutralizacie, jednym si solite jedlo mozno v 1000 nasobnej koncentracii ako budete mat v bazene. Chloridy su v morskej vode mozno v 100 nasobnej konc ako budete mat vy neutralizaciou HCl. Ak bazenovou vodou budete polievat rastliny, chloridy mozu skodit ale nemyslim si, kedze kyseliny pridate minimum a chloridov bude mozno menej ako v nejakom hnojive obsahujucom KCl.

Kyselina sirova je tiez fajn. Rozhodol by som sa podla ceny. Co sa tyka ekologie, obe kyseliny su absolutne nezavadne ak su nariedene tak, ze pH je blizke 7.

S kyselinami velmi opatrne. Nezabudnite, kyselina do vody. Zacnite zanedbatelnymi mnozstvami. Nechajte nejaky cas miesat. Nestriekal by som kyselinu priamo do bazena ale najprv kvapol do nejakej nadoby s vodou z bazena a toto vylial do bazena. Urobil by som si zaznam ako sa pH zmenilo. Ak by to bolo nedostatocne zvysil by som pridavok. Zacat od mensieho a vzdy pockat nejaky cas... kym sa pH vyrovna. Mozno by stacilo niekolko hodin 2-3, aby sa voda premiesala a zreagovalo to s pritomnymi uhlicitanmi. Ked budete mat prve skusenosti, pridavok trafite mozno aj na 1. krat.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika