Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Pozrite sa, modra skalica ma ucinok na riasy uz od koncentracie Cu 0.5mg/l co zodpovedá davke 2g skalice na m3. 100% ucinok ma od davky Cu 1mg/l cize 4g skalice na m3, co je aj maximalne pripustne mnozstvo Cu pre pitnu vodu. Preto sa do bazenov davkuje 4-8g skalice. To ci bude mat skalica antiriasove ucinky hodne zalezi na pH, pretoze pri zasaditom pH ide rychlo do nerozpustnych uhlicitanov. Tie sa usadzaju na dne a stenach bazena, nemaju antiriasovy ucinok a voda dostava zeleny nadych aj ked je na pohlad cira. To vsetko skalica dokaze, bojovat priti riasam.

Druha vec su bakterie, pripadne bakteriove povlaky na stenach bazena. Tam je skalica bez sance a ine nez dezinfekcia nepomoze. To ako rychlo sa voda po bakterialnej stranke "skazi" zalezi od strasne vela faktorov. Nemusi sa skazit celu sezonu ale moze aj za dva tyzdne. To nik nedokaze predpovedat. Osobne sa mi za 3r co pouzivam skalicu este nestalo aby som musel pouzit dezinfekciu ale napriek tomu mam stale pripravene jedno balenie chlorshoku keby k tomu doslo. Preto si myslim, ze asi naoptimalnejsie je pouzit jedno aj druhe v tom zmysle, ze nadavkovat skalicu v mnozstve 5-8g na m3, udrziavat pH v kyslej oblasti, nepouzivat vlockovace a co sa tyka dezinfekcie mat v plavaku tabletu s tym, ze plavak je nastaveny na minimum, cize chlorovat stylom aby sa nepovedalo. Kazdopadne si to treba jednu sezonu odskusat, merat hodnoty pH, Alkalita, Cu, ked mam slabu pamat tak zapisovat vysledky merani a co som kedy a v akom mnozstve do vody nalial. Na bud. sezonu by ste uz mali celkom slusne vedet odhadnut, co zabera, co nie a v akom mnozstve.

A teraz ma ukamenujte...

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 20 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika