Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Číst diskuse o tom co do bazénu, aby voda byla jako křišťál je zajímavé a poučné, předpokládám, že mnoho uživatelů se děsí éček v potravinách, nekoupili by potravinu s rekombinantní surovinou, prostě se bojí neexistujících nebezpečí,   ale s vodou ve které se koupou i se svými dětmi dokáží provádět skutečná kouzla. Zvláště, pokud tak činíme na principu  argumentace "čtyři z pěti sousedů doporučují" Dovolte mi reakci na poslední příspěvky–

Dotaz na to co udělá Savo s Ph, dotaz se týká i vlastního chlornanu sodného, který je aktivní látkou v Savu. Chlornan sodný způsobuje zvyšování Ph, což je mizérie, pro optimální fungování ostatní chemie je ale nutné udržovat Ph na hodnotě6,5-7, pokud tomu tak není, dochází k růstu spotřeby ostatní chemie Ph se sráží pomocí přípravků Ph mínus, v profesionální praxi je to  tekutá kys sírová. Pokud Ph vystoupá, rste spotřeba ostatní chemie (PH minus), nebo dokonce některé přípravky fungují opačně, než by měly (vločkovače).Savo navíc obsahuje hydroxid sodný, který dále zvyšuje Ph. CHlornan sodný se ale používá i v profi bazénové chemii v podobě tzv. stabilizovaného chlornanu sodného, je s ním totiž menší pakárna, než s plynným chlórem.

Vše je komplikované tím, že výkyvy Ph budou divočejší i v závislosti na tzv . celkové alkalitě vody (uhličitanová tvrdost vody). Celková alkalita je míra součtů iontů vápníku a hořčíku, vápník většinou převažuje. Doporučená hodnota celkové alkality je v rozmezí 80 až 120 mg/l CaCO3 (ca. 4,5 až 7 dH0). Má-li voda příliš nízkou celkovou alkalitu, dochází k velmi rychlým a výrazným výkyvům hodnoty pH. Je-li celková alkalita příliš vysoká, voda má sklon k tvorbě zákalů a má většinou také vysoké pH, současně je velmi obtížné pH snížit a neúměrně se zvyšuje spotřeba chemikálií na úpravu hodnoty pH vody.
Další téma, chronicky se vracející jako podebraný palec je používání modré skalice... tento pentahydrát je jako každá rozpustná sůl mědi toxický, koupajícímu sice nehrozí akutní otrava, ale pro soli mědi jsou typické alergické a iritační projevy na kůži, i nízké koncentrace jsou prokazatelně poškozující jaterní tkáň. Rizika kožních komplikací jsou zvláště nebezpečné u alergiků, nebo dětí alergických rodičů. Sypat modrou skalici do bazénu je projev esenciálního prosťáčkovství, nebo spoléhání se na milosrdenství zboží. Jen tak mimochodem - tato úprava vody je v celém civilizovaném světě ve veřejných bazénech zakázána a je zakázáno i prodávat jakékoli prostředky na bazi modré skalice pro úpravu vody v bazénech soukromníků.

Na likvidaci vodních řas se v minulosti a někde bohužel z neznalosti, nebo prosté lidské hlouposti i dnes používá modrá skalice (síran mědnatý).

V profesionální bazénové chemii se používají namísto nebezpečných solí mědi tzv. ALGICIDY. Jsou nejen nesrovnatelně účinější, ale i zcela bezpečné. Například přípravky GHC Algicid modrý a GHC Algicid super – růžový jsou dokonce schváleny Hlavním hygienikem ČR pod číslem HEM – 3245-26.3.02-8615/02.
Algicidy jsou polymery vázané sloučeniny amoniaku, brutálně účinné proti všem druhům řas. Přípravky omezují i výskyt šlemu ve filtračním zařízení a udržují jeho účinnost díky zachování průtočných hodnot. Jsou stabilní, pomalu se rozkládají a jejich spotřeba je tedy malá a účinnost dlouhodobá. Přípravky jsou velmi šetrné k životnímu prostředí, jsou zcela bezpečné, nevyžadují žádná zvláštní opatření a ochranu. Nejsou toxické ani ve vysokých koncentracích.Neperou se s žádnou ostatní bazénovou chemií. Kvalitní přípravky jsou vždy nepěnivé a neobsahují chlor. V ČR je reklamou na Algicidy Thermal v Karlových Varech, který je vyhlášen svou čistotou a nádherně teplou a příjemnou vodou, přesto zde řasy zde díky algicidům nejsou bez ohledu na fakt, že je zde vysoká teplota vody, otevřený bazén, světlo a zeleň v okolí. Prostě ideální prostředí pro růst řas.
Pro menší bazény a při menším výskytu vodních řas se použív GHC Algicid modrý. Běžné dávkování 1 l/ 100 m3 vody zhruba každý týden až 10 dní. Velké bazény se ošetřují pomocí GHC Algicid SUPER růžový, má vyšší koncentraci zabíjí všechny řasy bez rozdílu, zelené, hnědé, černé. Dávkování je asi 0,5 l/100 m3. Aplikace je velmi jednoduchá, nepoškozuje povrchy bazénů - fólie, beton, dlaždičky. Algicid se pravidelně rozlévá přímo po hladině bazénu což je také nejúčinnější. Pro jednorázové vyřešení problému s řasami pro celou sezónu stačí při napouštění bazénu přidat počáteční dávku a poté podle počasí a teploty vody jednou za týden až měsíc udržovací dávku. Řasy se ani neobjeví natož aby rostly.

Tak bojují s řasou profesionálové, aniž by riskovali zdraví návštěvníků bazénů.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 17.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika