Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

KYSELINA CITRONOVÁ. Zdravím. Napustil jsem bazén 11m3 a dle očekávání mi voda po několika dnech zezelenala. Je to zcela jistě díky použité vodě z vlastní studny. Studna je stará 40 let a nikdy nebyla čištěna, což chci letos napravit. Mám zanešené veškeré trubky a pokud každých 14 dnů nenaliji savo do studny, tečou mi řasy i do vany. Ale samotný chlor řasy nedokáže zlikvidovat. Zkoušel jsem na odkalení vše co jsem měl po ruce, nic nepomáhalo. Testoval jsem to na nádržce splachovače wc. Jediné co pomohlo byla kyselina citronová. Po hodině nádržka jako nová. Pak jsem nalil tuhle kyselinu do zásobníku vody, po hodině jsem pustil vodu všemi směry. Jeden den tekla močůvka a pak voda paráda. Díky této zkušenosti jsem zkusil tohle aplikovat na vodu v kyblu, ve které jsem vypral filtr od bazénu. Před aplikací kyseliny citronové byla voda černá jako vyjetý olej, po hodině křišťálová, jen na dně bílé smetí, zřejmě vybělené řasy. Dnes testuji na moji vodu skalici modrou. Mám trošku obavy z toxikace. Na druhé straně jedna lžička na kubík mě uklidňuje. Kdybych používal kyselinu citronovou, musel bych nasypat do mé 20m3 studny alespoň 50kg, což by něco stálo, ale voda by byla bez obav pitná. Při použití skalice modré by to bylo za stovku. Jen otázka zda by to bylo pitné. pytlak2@seznam.cz

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 15 a číslo 15.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika