Impatiens



kytkus - (32) - 42.133 (?) 
7.3.2009 12:35, zobrazeno: 23060x
Dobrý den. Čím hnojit Impatiens-Balzamína (pokojové), aby měly hodně květů a zároveň pěkné listy, jaká zemina podporuje pěkný vzhled? Hnojím Kristalonem plod a květ, výsledek=květy pěkné, listy ne. Předem Děkuji za oodpovědi.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 67.226 (?), 14.3.2009 22:11

K Vašemu dotazu si především myslím, že Impatiens není ani tak květinou pokojovou jako spíš letničkou. Samozřejmě musí nejlépe přezimovat při teplotách kolem 15 stupňů, ale k svému zdárnému růstu potřebuje být umístěna venku, nejlépe v polostínu. Je velmi choulostivá k zalévání, nesnáší ani přelití ani přeschnutí. Chorobami příliš netrpí, ale je magnetem mnoha živočišných škůdců, především svilušek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 44.26 (?), 12.10.2009 13:27

Mám stejnou zkušenost jako host přede mnou. Mám balzamíny (velkokvěté s tmavými listy) v záhomu v polostínu celé léto a udělají nádherné velké kulovité trsy. Teď řeším, jak je zachovat. Mám zkusit je namnožit z vrcholových řízků? Má někdo zkušenosti jak? Díky, Šárka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 186.98 (?), 12.10.2009 14:27

Koření snadno, problem je že potřebují hodně světla a chladněji než v obýváku. Většině lidem zajdou, prosinec -  únor bývají kritické, pak už to roste lépe.

Karlos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 12.10.2009 14:35

Nedaří se ,po několika pokusech jsem to vzdala a na jaře raději kupuji nové rostliny v zahradnictví.Hezký den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 81.137 (?), 13.10.2009 15:54

Přesto to zkusím. Nadělám řízky, půlku dám do vody, půlku strčím do země se stimulátorem a snad se něco chytně. Dám je na chodbu ke světlu, bude tam v zimě tak 12 stupňů. Snad na ně nebude zima   Š.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 186.98 (?), 14.10.2009 7:41

Celá věda je v množství světla. Když ho maj kytky v zimě málo, budou chřadnout. Před rokem jsem přezimoval úspěšně dvě kytky na záchodě. Je tam malé okno na západ, a žádnej radiátor, takže tam bylo o něco chladněji... do dvaceti stupňů. V jedné knížce jsem četl, že je možné je přezimovat jako řízky ve vodě. Jeden rok mi to vyšlo, druhý rok shnily. Je to různé. Zakořeňují spolehlivě ve vodě i v množ. substrátu, celkově jsou to super kytky, nebýt těch zimních tmavých měsíců...

Karlos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 141.35 (?), 8.12.2010 19:33

Každým rokem na podzim si udělám několik řízků, které dám do vody a až pustí kořínky tak je zasadím a nechám je na okně u topení až začnou růst pak je přendám do pokoje, na severní stranu, kde je kolem dvaceti stupňů a zalévám až když zem je skoro suchá, protože jsou náchylné na uhnívání stonků a tam je mám až do března, kdy je dám na teplejší místo a když začnou růst tak je přesazuji do větších květináčů a po zmrzlých ale raději ještě později dávám ven.Pěstuji si je již několik let a souhlasím, že jsou to pěkné kytky, hlavně tam kde není tolik slunce a těch není zrovna moc.        Jarka        

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika