Vřesy a vřesovce



host - 168.41 (?)
20.10.2018 19:40

vřesovcům, které jsem měla a mám v péči... příliš nesvědčí velké sucho a moc slunce... rosím i zalévám... ideální teplota 0-10°a poměrně velká vzdušná vlhkost, ale je fakt, že se občas stane, že i přes důkladné zalévání, rosení, kyselost půdy a přes všechnu péči uschnou a fakt nevim čím to je když vřesovec vedle žije dál.

O erice gracilis mi bylo řečeno že nepřezimuje... asi velkou zimu by zřejmě nepřežil, ale současné teplé zimy, navíc ve městě (v centru) přežije (asi tak 50% kusů). Jednou se mi podařilo, že vydržely od října do února. Byly sice uschlé, ale červené květy - "kuličky" na stoncích držely do jara. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
   
host - 168.41 (?), 20.10.2018 19:40

vřesovcům, které jsem měla a mám v péči... příliš nesvědčí velké sucho a moc slunce... rosím i zalévám... ideální teplota 0-10°a poměrně velká vzdušná vlhkost, ale je fakt, že se občas stane, že i přes důkladné zalévání, rosení, kyselost půdy a přes všechnu péči uschnou a fakt nevim čím to je když vřesovec vedle žije dál.

O erice gracilis mi bylo řečeno že nepřezimuje... asi velkou zimu by zřejmě nepřežil, ale současné teplé zimy, navíc ve městě (v centru) přežije (asi tak 50% kusů). Jednou se mi podařilo, že vydržely od října do února. Byly sice uschlé, ale červené květy - "kuličky" na stoncích držely do jara. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 164.57 (?), 15.10.2022 11:22

Poradíte jaké kultivary všesů se hodí pro včely? Dočetla jsem se, že některé mají tvar květu poupě, takže se vůbec neotevřou, ráda bych pořídila nějaké, které by byly nejen krásné, ale nabídly i podzimní snůšku, děkuji za odpovědi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů20:33
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:15
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika