Rododendron - vhodná zálivka



lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 120.236 (?)
27.7.2010 14:03

Všechny kytky preferují dešťovou vodu, ale kde ji brát... Někde jsem četla radu, zavěsit do konve trochu rašeliny v nějaké síťce (např punčocha) a nechat přes noc. Pokud řešíte jeden rhododendron, tak by to snad stálo zato zkusit. Já zalévám studniční vodou a vždy u toho s kytkami trpím, je ještě k tomu moc studená. Takže napršenou vodu dávám prioritně k rhodod a hortenziím, když dojde, tak tu ze studny.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 224.2 (?), 27.7.2010 12:06, zobrazeno: 7443x

Chtěla bych se zeptat, čím zalévat rododendron v době sucha, když už veškeré zásoby dešťové vody jsou vyčerpány. Měla by se voda z vodovodu nějak upravit, aby byla pro zálivku vhodná. Díky za info.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 120.236 (?), 27.7.2010 14:03

Všechny kytky preferují dešťovou vodu, ale kde ji brát... Někde jsem četla radu, zavěsit do konve trochu rašeliny v nějaké síťce (např punčocha) a nechat přes noc. Pokud řešíte jeden rhododendron, tak by to snad stálo zato zkusit. Já zalévám studniční vodou a vždy u toho s kytkami trpím, je ještě k tomu moc studená. Takže napršenou vodu dávám prioritně k rhodod a hortenziím, když dojde, tak tu ze studny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 27.7.2010 14:20

To s tou rašelinou - jak přede mnou píše paní Alena, je dobré i na domácí kyselinomilné kytky, vodu z vodovodu musíte každopádně nechat alespoň den odstát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Verajs - (14) - 89.29 (?), 12.8.2010 19:36

Vodou z bečky. Není to sice dešťovka, ale odstátá ze studny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 23.12.2010 18:19

Já bych také poradil. Do toho sudu si dejte rašelinu v nějaké punčoše atd.  a nechte vylouhovat - je to dobré. Pracoval jsem na úpravně pitné vody. Do každé pitné vody se přidává malé množství chlóru /dezinfekce/, pak voda protéká pískovým filtrem a nakonec se upravuje její Hp na skoro neutrální hodnotu 6,5 až 7. Rhododendrony, kanadské borůvky atd. vyžadují silně kyselu reakci prostředí ve kterém jsou zasazeny. Tak to je první problém, který lze eliminovat tou rašelinovou punčochou v sudu. Za druhé - ten chlór je velice těkavý a po vydezifikování poměrně rychle uteče do okolního ovzduší. Proto je dobré tu vodu na zalévání domácích kytek nechat den odstát. Chlór je jed a kytky ho nemají rády i když je ve velice malém možství.  Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika