Rododendron - je to konečná?



Eveenka - (3) - 122.182 (?) 
16.6.2018 10:01, zobrazeno: 5276x
Prosím zkušené pěstitele o radu... rododendron vykvetl, pak zacal chradnout. Vadne i pres doststecnou vlahu, je v polostinu, kazdy rok prisypavsm raselinu a hnojivo. Myslite, ze je to ta fytophora? A lze s tim jeste neco udelat? Predem Vam vsem moc dekuji! E.
Rododendron - zvadlé listy
Rododendron - zvadlé listy
Rododendron - zvadlé listy
Rododendron - zvadlé listy
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 16.6.2018 11:30

Vykvetl, takže na tom není zatím až tak zle. Mám s tímto bohaté zkušenosti, protože já je měla vysazené v nevhodných podmínkách, takže ty doslova bojovaly o přežití. Některé to nedaly - ty v kamení a na úpalu. Nevysazovala jsem je tam já, ale zahradníci. Já je upozorňovala, že je to blbost. U vás: pokud je v polostínu, se závlahou to nepřehánějte, bahenní rostlina to není, jen vlhko a hlavně nenechat vyschnout kořenový bal. S hnojením také nepřehánět. Vylamte odkvetlá květenství a hodně pomůže, pokud povylamujete i pupny, které nevykvetly díky lalokonoscům a takové ty staré suché pahýlky uprostřed květů až do živého(celkem dobře se to vylomí) - tam se dost drží plísně. Postříkejte Dithanem, klidně i preventivně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Eveenka - (3) - 122.182 (?), 16.6.2018 12:31
Dobry den, dekuji, zkusim. Take nam je sazel zahradnik:-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 16.6.2018 16:22

Vypadá to, že ten váš si alespoň nepřehodil světové stranywink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 164.253 (?), 19.6.2018 8:57

Dle mého názoru je rododendron napadený lalokonoscem rýhovaným.Svědčí o tom vykousané otvory na listech.To by tak ani moc nevadilo, ale hlavně jsou nebezpečné larvy, které ožírají kořeny a tím rostlinu oslabují a nakonec mohou i zničit. Na larvy působí hlístice, brouky je možno sbírat večer po tmě s baterkou, přes den je moc nenajdete, spíš vůbec. Jsou zhruba do jednoho cm velcí.Je to boj, ale dá se vyhrát.Držím palce, ať rododendron zachráníte, stojí za to.

Alena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 9.143 (?), 4.5.2020 22:47

Chci se zeptat na rododendron sázený loni - od té doby vypadá stále stejně, v létě, v zimě, i teď na jaře - nevadne, nežloutne, ale stále se neprobouzí, ani náznak nějakého rašení na pupenech. Zalévám, ale nezdá se, že by si toho všiml - co s tím? Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 91.196 (?), 5.5.2020 4:29

Hančo-není z plastu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 9.143 (?), 5.5.2020 8:50

Není laugh, ale chová se, jako kdyby byl sad. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika