Rododendron - je to konečná?



host - 9.143 (?)
4.5.2020 22:47

Chci se zeptat na rododendron sázený loni - od té doby vypadá stále stejně, v létě, v zimě, i teď na jaře - nevadne, nežloutne, ale stále se neprobouzí, ani náznak nějakého rašení na pupenech. Zalévám, ale nezdá se, že by si toho všiml - co s tím? Hanča

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Eveenka - (3) - 122.182 (?), 16.6.2018 10:01, zobrazeno: 5300x
Prosím zkušené pěstitele o radu... rododendron vykvetl, pak zacal chradnout. Vadne i pres doststecnou vlahu, je v polostinu, kazdy rok prisypavsm raselinu a hnojivo. Myslite, ze je to ta fytophora? A lze s tim jeste neco udelat? Predem Vam vsem moc dekuji! E.
Rododendron - zvadlé listy
Rododendron - zvadlé listy
Rododendron - zvadlé listy
Rododendron - zvadlé listy
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 16.6.2018 11:30

Vykvetl, takže na tom není zatím až tak zle. Mám s tímto bohaté zkušenosti, protože já je měla vysazené v nevhodných podmínkách, takže ty doslova bojovaly o přežití. Některé to nedaly - ty v kamení a na úpalu. Nevysazovala jsem je tam já, ale zahradníci. Já je upozorňovala, že je to blbost. U vás: pokud je v polostínu, se závlahou to nepřehánějte, bahenní rostlina to není, jen vlhko a hlavně nenechat vyschnout kořenový bal. S hnojením také nepřehánět. Vylamte odkvetlá květenství a hodně pomůže, pokud povylamujete i pupny, které nevykvetly díky lalokonoscům a takové ty staré suché pahýlky uprostřed květů až do živého(celkem dobře se to vylomí) - tam se dost drží plísně. Postříkejte Dithanem, klidně i preventivně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Eveenka - (3) - 122.182 (?), 16.6.2018 12:31
Dobry den, dekuji, zkusim. Take nam je sazel zahradnik:-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 16.6.2018 16:22

Vypadá to, že ten váš si alespoň nepřehodil světové stranywink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 164.253 (?), 19.6.2018 8:57

Dle mého názoru je rododendron napadený lalokonoscem rýhovaným.Svědčí o tom vykousané otvory na listech.To by tak ani moc nevadilo, ale hlavně jsou nebezpečné larvy, které ožírají kořeny a tím rostlinu oslabují a nakonec mohou i zničit. Na larvy působí hlístice, brouky je možno sbírat večer po tmě s baterkou, přes den je moc nenajdete, spíš vůbec. Jsou zhruba do jednoho cm velcí.Je to boj, ale dá se vyhrát.Držím palce, ať rododendron zachráníte, stojí za to.

Alena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 9.143 (?), 4.5.2020 22:47

Chci se zeptat na rododendron sázený loni - od té doby vypadá stále stejně, v létě, v zimě, i teď na jaře - nevadne, nežloutne, ale stále se neprobouzí, ani náznak nějakého rašení na pupenech. Zalévám, ale nezdá se, že by si toho všiml - co s tím? Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 91.196 (?), 5.5.2020 4:29

Hančo-není z plastu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 9.143 (?), 5.5.2020 8:50

Není laugh, ale chová se, jako kdyby byl sad. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika