řez rododendronu



host - 187.190 (?)
14.3.2017 18:21

sSnímky keřů rododendronu nejsou totožné. Po zásahu jsou na nímku topoly v pozadí a po dvou letech vzorstlý strom. To je jako v pohádce a ani pozad budov nešsaoiuhlasí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 132.221 (?), 3.5.2008 21:12, zobrazeno: 39789x

Mám asi 7 roků rododendron, který každý rok nádherně kvete /téměř nejsou vidět listy/, ale nyní začínám mít problém s tím, že docela slušně roste do šířky i výšky a já bych ho ráda udržela nižší. Chtěla bych ho udržet ve výšce cca do 1 m řezem, nejsem si ale jistá jestli ho tím neodsoudím k záhubě nebo zlikviduju kvetení. Může někdo poradit? Díky 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Miky - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (92) - 186.3 (?), 14.5.2008 11:51

Nemluvím z vlastních zkušeností, ale četla jsem, že i rododendrony lze udržovat řezem. Nesmí se však řezat celý najednou, radikální řez je prý lepší rozložit do několika let, aby neměl keř veliký šok.  Jinak je nutno počítat s tím, že rok po řezu rododendron nepokvete. A rozhodně se prý nemá kombinovat řez a přesazování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 45.15 (?), 14.5.2008 14:31
Máte pravdu! Rhododendron snáší řez ale jen slabě. Záleží na tom jak je velký. Uříznout 2-4 větve ročně a postupně si řez rozdělit na několik let. Krásně se zmladí a nové větve vyrostou ze spících oček.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
hurvajska - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (190) - 119.76 (?), 14.5.2008 14:45

Sakra -  že bych to svoje staré kvetoucí koště trošku upravila?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 179.6 (?), 16.5.2008 21:33

Ze své skušenosti vím, že se dá řezat bez problémů a nemusí to být ani postuně! Pokud je rostlina v dobré formě, zvládne to. Je dobré ji na to připravit, dobře zalévat a dostatečně hnojit!! Pak můžete skracovat o kolik chcete!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
preclik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (129) - 175.134 (?), 16.5.2008 21:58

Asi záleží na tom, kde rododendron roste, jaké má podmínky. Má-li dobré, nebojte se ho ořezat, ale prosím po odkvětu. Nechte ho ještě kvést. Je také pravda, že příští rok nepokvete, ale pak zase začne a bude krásný. Zkusím připojit pár fotek, jak brutálně jsme rododendrn zredukovali a jak vypadal po dvou letech. Ten pařízek vpředu jsem několikrák Roudapem přesvědčovala, že nemá obrážet, ten nezašel sám!

Řez rododendronu - po zásahu
Řez rododendronu - po zásahu
Řez rododendronu - podvou letech
Řez rododendronu - podvou letech
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 16.5.2008 22:15

Olinko, obdivuji Vaši odvahu.  Rododendrony máte překrásné . Já jsem se neodvážila je takto radikálně ořezat a provádím to postupně. Dodala jste mi odvahu, hned po odkvětu jdu do toho!   Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
preclik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (129) - 175.134 (?), 18.5.2008 17:40

Po pravdě měli tu odvahu moje děti, ale mohli je seříznout ještě houběji, za rok naroste asi 20 až30 cm a tak už jsou zase vysoké. Ale nejdříve zkuste, jak bude ve vašich podmínkách na řez reagovat. Pravda je, že když se řeže postupně, nevypadá to tak děsivě jako to bylo u nás.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 187.190 (?), 14.3.2017 18:21

sSnímky keřů rododendronu nejsou totožné. Po zásahu jsou na nímku topoly v pozadí a po dvou letech vzorstlý strom. To je jako v pohádce a ani pozad budov nešsaoiuhlasí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 144.41 (?), 14.3.2017 22:58

Ale ano, budou to ty samé keře, akorát foceno je z trochu jiného místa a zhruba o 90 stupňů pootočeno - je tam vidět stejná fasáda sousední stavby a i kousek té vzrostlé borovice je na první fotce vidět.

Řez rhododendronů ke opravdu radikální, ale jak je vidět, pěkně ho snesly.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika