Pěstování vřesů



Stránky: 1,  2,  3   
host 
21.5.2004 21:24, zobrazeno: 150237x
Vřesy mám vysazeny již čtvrtým rokem v rašelině na volném prostranství, takže celkem na slunci. minulý rok jsme je zakryli ještě kůrou, aby se rašelina neodplavovala a nevysychala, ale žádné pěkné vřesoviště se mi nevytváří. Po zimě některé vřesy ( i vřesovce ) odejdou nebo aspoň z půlky zaschnou, nemám z nich žádnou radost. Na zahradě je dost větrno, mohlo by to být i tím?. Prosím o sdělení zkušeností a radu.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host, 25.10.2004 11:51
Samotná rašelina více vysychá a i vítr ji vysušuje a přeschlá hůř jímá vodu. Proto doporučuji do ní přimíchat původní zeminu/pokud není příliš alkalická/ v poměru 2:1.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 222.50 (?), 25.8.2006 10:12
Doporučuji zalévat a přikrýt mulčovací kůrou. Rašelinu smíchejte s trochou vyzrálého kompostu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 120.2 (?), 1.9.2006 22:13
Aby bylo vřesoviště pěkné, husté a bohatě kvetoucí, musíte vřesy každoročně pořádně zastřihnout - hned po odkvětu zastřihnout celé květenství - mám vyzkoušené. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
VH - (5), 16.11.2006 19:51

Souhlasím. Vřesy potřebují zaštipovat, jinak vám začnou zevnitř usychat, takže vám nakonec zbydou jen zelené konce větviček. Dobré je si dávat pozor na toto ,,usychání zevnitř" již při výběru v zahradnictví nebo při odebírání z přírody. Keříčky musí být celé zelené a když rozhrnete větvičky musí být zelené i uvnitř. Pokud je u vás větrné počasí pak je řešením nechat rašelinu porůst mechem. Vhodné také je (pokud u vás vřesy rostou) brát je z přírody ve vašem okolí, kde jsou zvyklé na větrné podnebí. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 87.17 (?), 3.6.2007 9:55
Dobrá rada je též ta mulčovací kůra, nebo menší kameny.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 166.27 (?), 28.2.2008 19:44

Lze pestovat vres na balkone v truhliku? Rada bych si ho porila, ale vubec nevim, jak na to...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 0.50 (?), 28.2.2008 20:16

Tak já už to zkusila. Mám je před vchodem do domu v obyčejném plastovém truhlíku, dala jsem drenáž rašelinu zasadila vřesy 2ks jednu malou levanduli a dopředu větvičku břečťanu s kořínky kterou jsem si vyryla na zahradě to jsem udělala začátkem října je pravda že jsem si nachystala i speciální zálivkovou vodu, Do kbelíku jsem dala trochu rašeliny a zalila vodou a z toho zalévám.No a rostlinky jsou stále živé ale jak povolí v průběhu zimy mrazy je třeba přiměřeňe zalít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 216.186 (?), 25.3.2009 16:11

Slyšel jsem o zastřihování resp. zaštipování vřesů po odkvětu, ale když teď po zimě mají pořád pěknou barvu a květy nejsou suché mám to udělat nyní a prosím o kolik

Děkujiq

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 165.35 (?), 10.3.2008 0:08

Vřesy nestříhat po odkvětu, ale na jaře, březen až květen. Neplést si to s vřesovcem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika