Nemocný rhododendron



lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 120.236 (?)
17.7.2010 0:28

konvalinko, co myslíte, asi jsou zasaženy i stonky, poupata určitě, Já je asi odřežu, ať mají čas se ještě vzpamatovat. Původně jsem chtěla jen odstranit listy

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 120.236 (?), 7.7.2010 21:19

konvalinko, to je nádhera a té práceto zasychání pupenů znám taky, dělají mi to ty, co kvetou už na konci března. Myslela jsem, že jsou omrzlé nebo když je občas můj muž ve snaze pomoci mi pokropí ledovou vodu ze studny. Je možné, že je to tím?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
horte - (27) - 64.214 (?), 13.7.2010 18:31

Do jakého substrátu rododendrony sázíte? Já jsem použila přímo na rododendrony a azalky, ale zdá se mi, že hodně vysychá. Teď mi ho napadla taky nějaká houbová choroba. Začaly mu od řapíku hnědnout listy a na vrcholech nové lístky vadnou.Tak nevím, jestli ho mám zastřihnout až do zdravého stonku nebo co s tím. Napadené listy jsem už otrhala, ale moc toho na něm nezbylo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 120.236 (?), 13.7.2010 21:24

Já do stejného substrátu jako vy a tak dvakrát ročně přidávám rašelinu. problém je, že okolní půda je hodně zásaditá a vysychavá, takže celkově nic moc výsledek, rhodod prorůstají do té nevhodné půdy. Dnes jsem přijela po třech dnech na zahradu, rhodod mají uschlé, spálené od slunce nové listy... azalky mi jdou líp. Zalila jsem je jako vše ostaní ledovou vodou ze studny a trpěla u toho s nima

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Verajs - (14) - 89.29 (?), 16.7.2010 21:37

vykopala jsem obří jámu, dala do ní hrabanku a jdou k čertu. Dokud byly v obalu z obchodu a na zimu jen tak hozené do země, tak byly OK a nádherně rostly. Po přesazení odmítají spolupráci. Tak nevím. Taky z nich už mám skoro jen holé tyčky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 120.236 (?), 16.7.2010 23:18

Já už toho mám s nim a taky plný kecky, nejde to podobrým, asi je dám pryč. Mají spálené listy od horka a možná taky jak jsem je stříkala proti mšicím, Byly jich plné

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 16.7.2010 23:52

Veroniko, Vy jste zmínila, že jednu dobu byla zahrada zatopená... Nevím jak dlouho to trvalo, ale je možné, že ronďáku uhnily kořeny  a stím už bohužel nenaděláte nic. Pokud na něm zůstalo živé ještě něco, zkusila bych poslední pokus - ten postřik Dithane. Mě se po napadení houbovkou, po kterém vypadal podobně a zůstala mu živá jen jedna ubohá větvička - nakonec zdrchal. Ronďáky by opravdu měly být přstíněné - narozdíl od azalek, minimálně část dne, ideální je rozptýlený stín pod stromy. Já jsem tam zpočátku měla pidi stromy, tak byly ronďáky fakt děsné teď, když stromy poporostly, už je to mnohem lepší. Něčím bych je přistínila, alespoň přes tady ty největší letní úpaly. Prodává se taková zelená stínící síť - mamča ji má na skleníku, k naprosté spokojenosti. Nebo před ně postavit nějakou mřížku a nechat popnout popínavkama - takhle jsem to měla provizorně i já od jihu na plotě.

Alenko, postřikem proti mšicím, se opravdu kytky občas popálí, já je nestříkám, ale vím to taky od mamky. Mšice nejsou taková hrůza, řešila bych to raděj občasným vyšpricováním hadicí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 120.236 (?), 17.7.2010 0:25

To ne já, to můj muž, chtěl mi jako vždy pomoci a asi se mu to nezdálo dost, tak střik za dva dny zopakoval. A jen na ronďákách. Jsou opravdu jinak než spálené sluncem, ty fleky jsou takové papírové, okamžitě se rozpadají. Přitom to jsou dva ronďáky, které jsem koupila zanedbané a sama si je vypiplala, příští rok už měly zářit. béééé

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 120.236 (?), 17.7.2010 0:28

konvalinko, co myslíte, asi jsou zasaženy i stonky, poupata určitě, Já je asi odřežu, ať mají čas se ještě vzpamatovat. Původně jsem chtěla jen odstranit listy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 17.7.2010 11:10

Alenko, dám příklad na Veroničině ronďáku: má tam dvě poměrně živé větve - z těch bych pouze otrhala nemocné lístky, ostatní větve bych seřízla cca na 10cm a doufala, že vyraší. Všechno bych hojně postříkala Dithanem a ještě si vzpomínám, že já jsem zprvu používala i Previcur (už je to cca 7let) a konví jsem ho prolila i na kořeny.

Nesmíte sestříhnout všechny větve, minimálně jedna musí zůstat jako tažná! Tu, pokud se ronďák vzpamatuje a ona nebude hezká, můžete sestříhnout až třeba za rok, až by vyrašily nové větvičky na těch pahýlech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 120.236 (?), 17.7.2010 12:10

konvalinko, já to tak udělám, otrhám spálené lístky a ostřihám ty části, kde se mi zdá, že je napaden i vrcholek a větev. Naštěstí se to týká jen asi jedné třetiny obou rostlin.

Jinak já řežu vždy tak jednu starou větev v rámci omlazování stařičkého rhodo a postupně se vzpamatovává, takže vím, že ne vše pryč. Dík, že tu jste!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika