Libavka - Gaultheria procumbens



Stránky: 1,  2   
Basík - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) 
26.11.2002 21:58, zobrazeno: 71487x
Do vřesovišť k azalkám, rododendronům, vřesům a vřesovcům vám vřele doporučuji libavku. Jde o stálezelený pokryvný hustý keřík do 15 cm, který svými červenými plody je podobný brusince. Tyto plody zdobí rostlinu od podzimu do jara a tak se nyní stále více používá i k vánočním dekoracím.
Libavka je pěkná však i během celého roku svými sytě zelenými lesklými oválnými lístky.
Nároky na pěstování má shodné s ostatním vřesovištními druhy, tedy je nutná kyselá propustná stále mírně vlhká půda a stanoviště polostinné až stinné. Libavka je dobře mrazuvzdorná a časem se rozroste do pěkného polštáře.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host, 16.7.2004 10:18
je léčivou rostlinou amerických indiánu. Způsob jejího pěstování je popsán v Návodech na pěstování na stránkách subtropického zahradnictví kruh http://www.zahradnictvi-kruh.prodejce.cz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 3.39 (?), 4.12.2007 17:19

Dobrý den, tak jsem dnes šla do květinářství koupit vánoční hvězdu a spatřila jsem libavku poléhavou. Neodolala jsem a koupila si ji. Teď ale mám starost, abych ji přechovala do jara, než ji budu moct vysadit ven. Paní prodavačka říkala, že je možné ji přes zimu mít doma, ale už nevím, za jakých podmínek, abych tu nádheru nezničila. Může mi někdo poradit? Díky moc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 1.3 (?), 5.12.2007 13:23

Můžete se z ní těšit přes Vánoce doma a pak ji, pokud nebude zamrzlá zem, zasaďte ven. Pokud ji budete mít doma, nechte ji v chladné místnosti, kde je světlo a zalévat, aby neuschla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 177.25 (?), 13.11.2008 20:57
Dobrý den, dají se bobule sklízet?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 53.50 (?), 13.11.2008 21:33

Libavku mám ve světlém stínu pod břízkou už 5roků. Půda není promrzlá, dosud se dá ven úplně v pohodě vysadit. Plody libavky jsou okrasné, sklidit se určitě můžou, ale jedlé nebo chutné nejsou. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 73.77 (?), 3.3.2009 8:43

Dobry den, Na TV ARD- moderator jedol tie cervene bobule-su jedle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
zeměžluč - (7) - 37.172 (?), 24.3.2009 21:24

Báječná pochoutka!!! S chutí zubní pasty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 49.54 (?), 6.10.2011 22:43

Koupila jsem si pár libavek, aby na zahradě bylo co nejvíce jedlých rostlin, ale raději jsem měla místo obsadit brusinkami, ty jsou chutné. Libavky jsou bohužel dost nedobré. Nechutnají ani mě a to už je co říct, sním téměř cokoli rostlinného a nejedovatého.

Pak mám ještě Klikvy, ale ty se šlahouny hodně rozrůstaj do stran a ještě neplodí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 82.183 (?), 17.3.2009 15:46

Dobrý den,  jak rychle a jak moc se libavka rozroste? Mám na zahradě místo asi 4 x 4 metry, kde je kyselá půda a polostín až stín. Přemýšlím o libavce. Jak hustě ji mám vysadit, aby mi řekněme do tří let udělala pěkný kobereček?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika