Kalmia - rezavé skvrny na listech



horte - (27) - 64.214 (?) 
13.7.2010 18:21, zobrazeno: 15554x

Ahoj. Koupila jsem si asi před 2 měsíci rostlinu a zasadila do substrátu pro azalky. Krásně rostla a vykvetla až do doby, kdy se na švestce, která je blízko ní objevily mšice. Začaly na ni padat a medovicí byla úplně zalepená, rododendron, který je vedle do taky odnesl. Tomu zase začaly vadnout a hnědnout listy od řápíku. Planou švestku jsem zlikvidovala, rostliny omyla a postříkala proti mšicím Mospilanem a proti houbovým chorobám Baycorem. Ale ta rez z listů kalmie nezmizela. Poradíte někdo nějaký lepší přípravek, co by pomohl?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 156.4 (?), 23.7.2010 20:49

Dobrý den, a není to spálené od sluníčka... letos opravdu peče... taky se mi na ní začaly objevovat sv.hnědé skvrny. Děsila jsem se, že nějaká plíseň nebo jiná choroba. Pak jsem si všimla, že i vedlejší rododdendron má, tam jsou spíše tm.hnědé... nakonec jsem odpozorovala, že je to na částech, kam přijde slunce. Sice cca hodinové dopolední, ale i tak letos asi dos pečící. Nyny je na listech to hnědé suché, lámavé... takže je to od sluníčka (alespoň u nás). K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
horte - (27) - 64.214 (?), 23.7.2010 21:28

To jsem si taky nejdřív myslela, když byly ty skvrny na okrajích, protože jsem ji stříkala proti mšicím a pak na to chvíli svítilo slunko, ale teď se tam začaly dělat spíš takové rezavé až černé tečky a to i na nových listech, takže spíš to vypadá na nějakou chorobu. Zkusím sem dám foto.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 125.133 (?), 24.11.2018 17:59

tak jsem se teď dočetla, že máte někdo na zahradě rostlinku Kalmii, moc se mi líbí a uvažuji, že si ji koupím, tak bych ráda věděla, jestli to není problematická rostlina, jestli nevymrzná a opravdu kvete tak, jak jsem viděla na fotkách v nabídce zahradnictví Zoja.  budu ráda za nějaké zkušenosti s touto kytkou případně nějaké fotky ze zahrady, děkuji Veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika