Japonská azalka



host - 51.69 (?) 
16.10.2007 13:20, zobrazeno: 18145x
Chci se zeptat jestli může být japonská azalka vysazena na sluníčku, nebo jen ve stínu? Děkuji Jitka
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 1.3 (?), 16.10.2007 13:30
Já mám tři japonské azalky na slunci, odpoledne tak od 16,00 hod, jsou ve stínu stromu, daří se jim a kvetou každoročně.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 234.218 (?), 6.5.2018 23:26

Dobrý den, nechci zakládat nové téma, proto píšu sem. Na internetu jsem našla, že japonské azalky mají růst v půdě z rašeliny (1/3), kompostu (1/3) a normální zeminy, která je na zahradě (1/3). Nedávno jsem sázela japonské azalky a dala jsem do jámy jen rašelinu. Bohužel jsem si internet přečetla až po vysázení. Myslíte, že porostou jen v rašelině, nebo je mám radši vykopat a přimíchat kompost a zahradní zeminu? Myslela jsem, že když je na štítku napsáno ph 4-5, bude nejlepší dát jen rašelinu. Předem děkuji za vaše rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 204.35 (?), 12.5.2018 22:31

Rašelinu klidně nechte, ale povrch nakryjte hrubou kůrou proti vysychání. Hnojit pak malými dávkami hnojiva pro rododendrony, nebo rohovou moučkou, kravincem, ale i trochou CERERITU, ale opatrně.  pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 13.5.2018 7:21

Pokud seženete odleželý slamnatý hnůj, nastelte první hnojem, pak už třeba kůrou(ta už být nemusí, spíš kvůli esteticewink) Já mám k dispozici hnůj koňský, tak azalky a rododenrony stelu ním. Jinak bych na ně rozhodila hnůj granulovaný, nebo tu rohovinu a zamulčovala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 5.56 (?), 20.6.2010 23:05

Mám na zahradě několik japonských azalek, opadavých azalek i rododendronů a jelikož máme domek v nové zástavbě, tak okolo není žádný strom ani jiný stín a všechno pěkně prospívá a kvete, určitě bych se toho nebála.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 26.6.2010 23:22

Připíšu to sem, ať nezakládám nové fórum. Mám cca 6let japonské azalky a letos poprvé a zrovna ve velkém, se mi na nich objevili tyhle hálky, jako by ztluštělé, do červena zbarvené listy. Ví z vás prosím někdo, o jakého škůdce jde (nebo snad chorobu?) a co na to použít za postřik? Mám jich opravdu hodně a nerada bych o ně přišla 

fotka ještě loňská
fotka ještě loňská
no a to ,,cosi
no a to ,,cosi"
z blízka mi to nazaostřilo..
z blízka mi to nazaostřilo..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.18 (?), 27.6.2010 0:08

Podívejte se na vlákno o chorobách azalek ze 16.7.2009 v sekci "Choroby", připadá mi to skoro stejné...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 27.6.2010 8:03

Děkuju Lído, Vy víte vždycky , je to určitě ono! Azalky stříhám do polokoulí, polovinu ještě dneska dostříhám a doufám, že tam mám ještě Dithane. Ach jo, to je pořád něco 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika