Azalka venkovni - množení



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 12.18 (?) 
27.7.2016 14:58

Nějak mi to nedá, abych nezareagovala. Já jsem koupila azalku a mám ji na zahrádce několik let Nevím jaká to je, mě se lí bila barva oranžová a druhá bílá. Tu oranžovou jsem zkoušela namnožit tak, že jsem nalomila větévku a zahrnula. Ta uschla. Přidávala jsem substrát na azalky a už jsem si ji nevšímala. Po nějaké době jsem okopávala a vykopla větvičku s kořínky. Zasadila jsem ji a krásně roste. Letos jsem tak vykopla zase 2 větvičky s kořínkama při pletí. Opět 2 nové rostlinky a daří se jim. Toto jsem zkoušela i bílou, ale tam se nedaří. Tak jsem na větévce trošku narušila povrch za spoda a zahrnula substrátem a zapíchla drát, aby se větvička neuvolnila. Zatím nevím, jak to dopadlo a jestli bude nová rostlinka. Byla bych ráda. Je hezké koupit si novou rostlinku, ale mě baví to množení. Sice mám pořád stejnou barvu, ale to nevadí, hlavně, že pokvetou. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
host - 15.58 (?), 31.8.2016 12:01

Zdravím všechny milovníky zahrádky! Také já jsem se pokusila s množením azalek venkovních..Od každé barvy jsem provedla zkušební řízky a byla v očekávání, kolik se jich chytne.Z 48 řízků se mi chytlo 5 rostlinek..které se už teď bohatě rozrůstají.Je to sice málo z toho množství, ale i tak mne to potěšilo..jde to, ale asi člověk dělá někde chybu, že to nevyjde úspěšněji..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 58.240 (?), 31.8.2016 22:17

A teď už vás jenom natáhnout na skřipec a mučit, abychom z vás dostali nějaké podrobnosti, jaké řízky, kdy, do čeho... těch 10 % napoprvé je docela úspěch!   pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika