Azalka venkovni - množení



host - 224.79 (?)
18.6.2015 15:40

Dobrý den, povedla se mě nová sadička sama od sebe a to tím, že když jsem okopavala a přidavala rašelinu, tak jsem omylem jednu tětvičku zasypala, asi 10cm od vrcholku.A na jaře, když jsem šla jim zas přilepšit tak jsem zjistila, že to má kořínky.Pro jistotu jsem ji tam nechala ješte jeden rok, aby zesílila a další rok na jaře jsem ji odstříhla a přesadila.

Jeto, ale na dlouho.Lepší je si jí koupit a máte hned pěkně velkou a košatou.Doufám, že se to povede a přeji hodně zahradních uspěchu.
Petra L.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 147.207 (?), 15.7.2014 21:51, zobrazeno: 32878x

Dobry den, rad bych se zeptal jestli ma nekdo zkusenosti s mnozenim venkovni azalky, prosim?? Neco jsem si precetl na netu, tak jsem zkusil - na prelomu cervna/cervence jsem odstrihnul nekvetouci letosni vyhony azalky a po aplikaci stimulatoru rustu jsem zasadil do truhliku s hlinou. To jsem dal do skleniku, aby byla zajistena vyssi vlhkost a teplo. Zdalo se, ze se azalce dari, dle listu, ale asi po 2 tydnech zchradla. Po vytazeni z hliny mela uplne hnedou a scvrklou cast/stonek, ktera byla v hline a vubec zadne korinky se nevytvorily... Ma nekdo zaruceny navod jak azalku uspesne namnozit, prosim? Diky moc, Pepino :)

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 224.79 (?), 18.6.2015 15:40

Dobrý den, povedla se mě nová sadička sama od sebe a to tím, že když jsem okopavala a přidavala rašelinu, tak jsem omylem jednu tětvičku zasypala, asi 10cm od vrcholku.A na jaře, když jsem šla jim zas přilepšit tak jsem zjistila, že to má kořínky.Pro jistotu jsem ji tam nechala ješte jeden rok, aby zesílila a další rok na jaře jsem ji odstříhla a přesadila.

Jeto, ale na dlouho.Lepší je si jí koupit a máte hned pěkně velkou a košatou.Doufám, že se to povede a přeji hodně zahradních uspěchu.
Petra L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 147.207 (?), 23.5.2016 11:15

Zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli je právě teď vhodná doba na řízkování azalky. Jak se zmínil Pepíno výše, dopadlo mi to úplně stejně... :(Azalku jsem poměrně hodně ostříhal, abych měl hodně výhonků a měl tak i hodně nových sazeniček. No ale nechytla se ani jedna... Teď má azalka květy a dlouhé letošní výhonky cca 10cm. Měl bych počkat na řízkování až po odkvětu, nebo je už vhodná doba to zkusit znovu?

Díky za reakce a rady, Pepa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 117.5 (?), 1.6.2016 13:49

Pokusila jsem se udělat to jako s růžemi a vyšlo to - řízek azalky jsem zbavila dolních listů zapíchla do země a přiklopila sklenicí od okurek (tou velikou) zalévala a odklopila až druhým rokem koncem května.Sazenice se chytila a tak to letos zkusím opět s jinak barevnou abych si zahrádku oživila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 147.207 (?), 1.6.2016 23:23

Děkuji za informaci... a kdypak je ta optimální doba/termín na odebrání azalkového řízku, prosím?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 147.207 (?), 17.6.2016 12:05

... Hmmm, pořád nic... Tak už jsem konečně prošvihnul termínek, cože...? Jooo, člověk si někdy musí poradit prostě sám... řízečky se zelenají ;)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 58.240 (?), 17.6.2016 21:43

Koukám, že tazatel je netrpělivý, tak se ho pokusím potěšit i zklamat zároveň. Termín jse neprošvihl, jinak nevím, co si představujete pod názvem venkovní azalka. Pokud jse píchal řízky azalek do hlíny, ani se nedivím, že výsledek byl žalostný. U nás se z hlíny dělají cihly. K množení azalek je třeba substrát z rašeliny s pískem, nebo perlitem, nebo dokonce a to je nejblíž té hlíně - s jílem. Výčet není úplný, potíž je v tom, že kdo to umí, většinou nepoví. Mám takovou dotěrnou otázku. Dokážete touhle dobou dosáhnout alespoň 95 % úspěšnosti při řízkování forzythie? Technicky je to hodně podobné, jenom substrát trochu jiný, v tomto případě asi nejlepší čistý betonářský písek. Jinak čistota a další podmínky jsou samozřejmostí. Ten váš nápad, že to tedy musíte zkusit sám, není tak úplně špatný, tak přeji mnoho úspěchů. pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 147.207 (?), 26.7.2016 22:50

... tak jsem dnes vyhodil posledni řízek azalky. Všechny postupně zhnědly od spodní části v substrátu. No, byl to jen pokus. Přístí rok už koupím hotové keříky, nemá smysl se s tím plácat od samotného počátku, ztráta času...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Amazonka - (43) - 166.14 (?), 27.7.2016 14:24

Můžete napsat, jakou jste množil azalku? Velkokvětou - keř vysoký cca 80 cm, nebo malou skalkovou (jelínkovu)? Ta malá by se dala vyzkoušet ještě nyní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.207 (?), 10.8.2016 9:49

Množil jsem azalku "Corneille"... ale bohužel se nepovedlo. Zkusil jsem to, a poučil jsem se. ;)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika