Azalka střih/řez?



Laďka - (3) - 34.59 (?) 
25.5.2010 16:54, zobrazeno: 47870x

Dobrý den, prosím o radu, koupila jsem si azalku oranžovou větší nevím přesně druh, byla obalena květy teď odkvétá myslela jsem si že začne ve větší míře rašit listí, ale zdá se mi holá až na šošolky listů na vrcholcích větví. není to moc vzhledné, ale třeba to tak má být, nebo ne? Mohu azalku zakrátit? Obrazí? děkuji moc L.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
badoga - (43) - 57.67 (?), 16.6.2010 20:11

Azalkam a rododendronom treba kvet po odkvitnuti vylamovat, aby sa nevysilili tvorbou plodov. Rychlejsie zacnu obrastat novymi listovymi vyhonmi. Azalky mozte aj strihat, rododendrony pokial viem nie, resp. znasaju to horsie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 80.166 (?), 19.11.2013 18:40

Pod Azalky všechny patří drenáž, stačí vrstva hrubšího písku, pak rašelinopískový substrát.   Je lepší sázet krček keře tak 20cm nad terén, po čase slehne a  není v jámě s rašelinou jako v bazénu.Rašelina táhne vodu a se špatnou drenáží uhnijou kořeny.Po zasazení zalévat dva roky v každém sluném dni a samozřejmě hnojit hnojivem na Azalky.Pokud obráží i od spodu, zakraťte polovinnu vysokých výhonů na polovinu a rány ihned zamažte štěpařským voskem, protože v době vegetace Azalky roní mízu.Příští rok zakrátíte zbytek.Pokud keř obráží od spodu větším počtem výhonů, můžou se až do srpna zaštipovat nehty nezdřevnatělé vršky výhonůa ponechat jen tři listy, časem vznikne kvetoucí půlkoule.Funguje to, mám jich několik. R.ROCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 21.11.2013 8:44

Dobrý den, já tedy vylamuji odkvetlé květy jen u rododendronů, u azalek ne a kvetou krásně každý rok! I když u azalek také píší, že se mají květy vylamovat. Je ale potřeba dát pozor, aby se neulámaly výhonky nových květů. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 54.194 (?), 8.5.2014 11:00

Lze nové výrůstky kolem azalky(opadavé) odkopnout a tímto způsobem množit? Ve které roční době a jakým způsobem zasadit, děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 3.120 (?), 20.11.2013 22:52

Prosím o radu, mám azalku asi 4roky, oranžovou.Koupila jsem ji kvetoucí.Na jaře obrazí pouze lístky, ale nikdy již nekvetla.Přihnojuji i hnojivem na azalky.Co může být příčinou, že nekvete?Také jsem ji nestříhala.Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 21.11.2013 9:24

Příčinou nekvetení venkovní azalky může být pozdní přihnojení dusíkem.

Pokud máte organickominerální hnojivo na azalky a hnojíte jím i po odkvětu, pak azalka příští rok nekvete.

Pokud jím hnojíte v době rašení prvních pupenů (ještě nepoznáte jestli květních nebo listových) pak se dusík (N) spotřebuje v době růstu větviček a draslík (K) důležitý pro nasazení květních pupenů zůstane v půdní zásobě do srpna, kdy jej rostlina použije.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika