Zasazení leknínu



host - 48.25 (?) 
17.5.2012 21:44, zobrazeno: 13374x

Omlouvám se za možná hloupý dotaz, ale chystám se zasadit do jezírka leknín. Chci použít plastovou bedýnku (plnostěnnou). Můj dotaz zní, zda je nutné do dna či stěn dělat nějaké otvory jako u klasických květináčů,  nebo to není nutné. Díky za odpověď.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 176.163 (?), 18.5.2012 20:09

Já jsem používala děrovanou bedýnku ale kamarádka měla leknín zasázený v kbelíku od barvy a ten byl bez děr rozdíl mezi rostlinami nebyl poznat. Obě jsme při výsadbě použily jako hnojivo rohovinu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 48.25 (?), 18.5.2012 20:19

Díky za odpověď, mám takovou krásnou bedýnku a je mi líto do ní dělat díry :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 203.204 (?), 7.6.2012 23:45

Potřebuji radu od pěstitele leknínů. Někde jsem četla, že se při přesazování má vymýt stará zemina. Ale já tam už žádnou nemám, jenom strašně kořenů, jak těch silnějších, tak těch vlasových. Nevím, jestli můžu ty kořínky nějak protrhat, nebo ty vlasové vytrhat úplně abych ten kořenový bal nějak provzdušnila.

Díky za odpověď. Hana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 86.239 (?), 14.5.2013 12:04

Nemám s tím zatím žádné zkušenosti teprve se chystám své lekníny přesadit (po roce), no... možná je trochu pozdě... ale odhadoval bych, ze zkušenosti s jinými kytkami, že opatrné rozvolnění a zkrácení kořenů nemůže rostlině ublížit, spíš naopak, určitě si vyrobí nové kořeny. Ale úplně vytrhávat vlasové kořeny - to myslím nemá žádné opodstatnění, to by ji mohlo dost rozčílit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 4.7 (?), 14.5.2013 13:42

Trochu sa skratit da. Hlavne s nim do vacsej nadoby. Skoro na jar sa da koren pretat v prostriedku a potom budete mat 2 lekniny. Teraz uz nie. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 13.238 (?), 28.3.2014 21:26
Mám dobre zkušenosti s presazovanim lekninu tím zpusobem, ze je vyjmu z kvetinace a pomoci wapky vystrikam veškerou zeminu a lekniny rozrezu tak, aby vždy růžice s novými listy byla pěkne čistá. Klidně pak některé hodně zdrevnatele kořeny vyhodím. Kvetou jako blazni :) Takže zkracene, kořeny lze částečně stížnost, nic se tomu nestane.monika
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 224.56 (?), 19.4.2014 21:33

skusal niekto pestovanie lekien bez nadoby, zatazenim kamenom, aby sa drzali korenmi na dne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Bajeza - (8) - 217.192 (?), 10.9.2014 21:32

Leknín s úspěchem pěstuji ve velké nízké nádobě, ze které se původní hliněný substrát už dávno vyplavil a leknín je zatěžkán pouze kameny. Rostlina prosperuje výborně z živin obsažených ve vodě. Pouze jednou za dva roky na jaře oddělím přesahující oddenky, čímž získám nové sazenice a leknín roste úspěšně dál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rajsa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (55) - 220.5 (?), 30.6.2018 10:16

Mám lekníny v maltovníku, narostly velké listy, ale nekvete. Svítí na ně sluníčko, do vody jsem přidala hnojivo. Můj bratr je měl v sudu s dešt'ovou vodou jen tak a kvetly. Nebo je ještě na kvetení brzo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika