Trapa natans - bez zelené barvy



mlan - (9) - 175.143 (?) 
1.7.2010 22:46, zobrazeno: 4590x

Zdravím všechny,

jezírko jsem založil před 1,5 rokem.

Nasázel jsem do něj rostliny a zalíbila se mi i "trapa natans - kotvice", které mám 2 menší ks.

Před dáním do vody byla zelená, byť malá, měla kompaktní tvar. Teď je taková "všelijaká" - rozlezlá úpony do všech stran, ale hlavně ztratila zelenou barvu...

Podmínky:

- bohužel v době slunečného dne je 12 hod. na slunci, PH vody je cca 6,8, KH je nízká -- do 3 d, GH je 6-10

-voda je zatím cca 5 dnů z tádne čištěná i CUV lampou... díky čemuž tam asi nebude tolik živin, ale měkterým živočichům se tam myslím daří...

Třeba se prostě kotvici dařit nebude a nic s tím neudělám, ale jestli jde o banalitu, prosím poraďte ať ji třeba zachráním... děkuji.

kotvie (bez zelené barvy)
kotvie (bez zelené barvy)
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 243.20 (?), 2.7.2010 11:16
Kotvice je heliofyt, takže jí slunce nejen nevadí, ale výrazně prospívá. Načervenalé slaboučké listy svědčí nejspíš o nedostatku živin, hlavně dusíku. (Naznačuje to i velmi nízká tvrdost vody.) Zkuste tedy kotvici na pár dní umístit do misky s roztokem hnojiva (samozřejmě slaboučkým, jen pár kapek do vody), případně přidejte hnojivo přímo do jezírka (použijte klasické úplné hnojivo, např. Kristalon start). UV-lampa minerální živiny neničí, ta pouze usmrcuje bakterie, řasy a sinice.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 175.143 (?), 2.7.2010 19:57

Díky moc za odpověď, jsem alespoň zase o něco chytřejší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika