Šáchor - suché konce listů



Stránky: 1,  2   
host - 93.10 (?) 
31.5.2007 12:51, zobrazeno: 30690x
Dobrý den,  mám doma šáchor, kterému pořád usychají konečky  listů, i nově vyrašeným stéblům, a nevím si  s tím rady. Slyšela jsem, že má rád vlhko a já mám v místnosti dost suchý vzduch, ale i tak se snažím, aby neměl vyschlou hlínu a občas ho i rosím, je i dost daleko od okna. Děkuji za radu. Iveta
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 230.20 (?), 31.5.2007 13:00
Šáchor může klidně stát ve vodě (nejen zalévat), občas ho mírně přihnojte libovolným hnojivem. Zvlášť oschlá stébla klidně odstřihněte (ponořená do sklenice s vodou  "hlavou vzhůru" brzy vytvoří novou rostlinku).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 93.10 (?), 4.6.2007 10:03
Děkuji za radu, zkusím ho postavit do té vody.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 204.208 (?), 13.6.2007 23:58
Šáchor je nejlepší pěstovat ve starém plastovém kýbli. Každý den mu dát tolik vody, aby v ní doslova stál!  
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 161.17 (?), 25.11.2008 16:28

Nevím co dělám špatně... koupil jsem krásný zelený šáchor... udržoval jsem v podmisce stále vodu (dešťovou)..nikdy nevyschla a stejně mi začal časem žloutnout a pak prosychat... teď je celý zeleno-žluto-hnědý a vyloženě živoří. Nevím proč. Zkoušel jsem i rozmnožit odstřihlou růžicí, ale ta ve vodě shnila... Podařilo se mi jen rozmnožit tak, že jsem vyrýpl část šáchoru a zasadil..ten se ujmul, jakžtakž vyrostl a schne podobně jako ten původní. Pravidelně je i oba rosím..prý je to nenáročná rostlina..nevíte tedy někdo kdě dělám chybu? Můžu poskytnout i fotku jeho žalostného stavu..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Binek - (16) - 72.33 (?), 25.11.2008 17:22

Mně také šáchor "odkráčel". Vody měl dost, rosila jsem ho, přesto na něm byly každou chvíli svilušky a schnul, žloutnul, hnědnul, no prostě tato nenáročná kytka se mi nedaří. A to mě štve, protože se mi moc líbí a pokaždé, když ho někde vidím, mám cukání si ho znovu koupit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 29.11.2008 19:44

Též mám po letech opět šáchor, dokonce dva. Jeden jsem koupila a druhý namnožila z darovaného listu. A možný problém, který nesouvisí s péčí, vidím v tom, že v současnosti jsou květiny z obchodu méně odolné než dříve (10-20 let nazpět). Takže si dovolím radu: pořiďte si mládě od někoho, komu šáchor doma prosperuje. Protože ten můj koupený měl podobné obtíže. Podařilo se mi ho zachránit přesazením do větší nádoby a denně dolévám vodu. Hnojení pomáhá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 225.64 (?), 20.10.2011 18:22

šáchor-papirus, asi 1m.výška, pěstuji několik let v kýblíkách, navrtaných jako sýto.V létě v rybníku, skoro celé potopené a v zimě na chodbě paneláku, skoro celé potopené ve vekých kýblích.Hnojím jen v zimě tekutým universálním.Když kořeny přerostou tak, že se nevejdou do velkého kýble, rozpůlím je i s kýblíkem sekerou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.24 (?), 3.2.2012 18:27

hmmm tak to musí být nádhernej macek závidím, mám stejný problém se žloutnutím, skladuji přes zimu v chladnu do +10st. C, tak mám strach dávat hodně vody... asi chyba že?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.182 (?), 3.2.2012 20:25

Je to bažinná rostlina...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika