Rozmístění leknínů



host - 231.246 (?) 
20.3.2012 20:27, zobrazeno: 7479x

Dobrý večer,
Už mám nějaký ten pátek jezírko a chtěl bych ho osazet nějákými krásnými lekníny. Ale nemám s tím moc velké zkušenosti kolik muže být v jezírku leknínů, aby se tam třeba vesly. Proto bych zdejší odborníky i neodborníky chtěl poprosit o radu. V přiloze posílám fotku jezírka (je to stara fotka uplne ze zacatku jezirka, nenasel jsem jinou fotku kde je jezirko celé videt) a chtel bych se zeptat na rozmístení leknínů, jestli muzou byt na techo místech, popřípadě jaké byste na tyto místa doporucili. Jezírko ma cca 12000l a v prave části je vodopád. Kruhy vyznačují, kde bych lekníny chtěl mít.

žlutý kruh - hlobka nad substratem 80 cm, můj favorit MARLIACEA CHROMATELLA

červený kruh - hlobka nad substratem 38 cm, můj favorit JAMES BRYDON nebo ATTRACTION (na tomto míste bude asi trošičku proud kvuli vodopadu)

oranžový kruh - hlobka nad substratem 15 cm, můj favorit GRAZIELLA

bílý kruh - tam už mam nejaky bily leknin mam. nechci tam davat nic extra, protože nad tim mistem je vrba a nejde tam moc slunicka, ale zase chci cast te hladiny zakryt.

Moc děkuji za pomoc.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Stuff - (12) - 54.126 (?), 20.3.2012 21:28

Já dal leknín do hloubky asi 1,5m a dopadlo to takhle.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 74.101 (?), 30.3.2012 19:51

na leknin se pocita dva metry vodni plochy, tedy aspon pro druhy ktere uvadite a hloupka aspon 50 cm od substratu jinak maji tendenci rust nahoru a ne po hladine

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 166.4 (?), 30.3.2012 23:59

Aby zůstal zachován estetický vzhled jezírka,  musí být většina hladiny volná, nepokrytá leknínovými listy. Na Vaše jezírko vychází tím pádem jeden leknín. Dal bych tam jen ten žlutý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 231.246 (?), 31.3.2012 18:42

Já jsem zase četl i lsyšel, že by jezírko mělo být z 2/3 zakryte. Přeci jen v lete toto zastínení pomáhá proti přehřívání vody a také proti růstu řas. Co se te estetiky týka, tak me se vic líbí když je jezírko vice zarostlé, hodne barev, to je pak krása...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 67.50 (?), 16.5.2012 16:43

Jestli jste to neotočil, většinou se uvádí, že by měla být plocha zakryta rostlinami z 1/3 a ze 2/3 volná...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 55.2 (?), 16.5.2012 20:26

Zrovna se tomu dost věnuji, neb jsem rozšiřoval jezírko a rozšiřuji tedy i sbírku leknínů. Obvykle všude píšou, že má zůstat alespoň 1/3 hladiny volná. Ale, co jsem pochopil, týká se to hlavně jezírek, kde jsou i ryby a další rostliny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika