Lotos



Dejf - (30) - 45.1 (?) 
14.2.2009 13:47, zobrazeno: 11314x

Dobrý den, asi před 3 týdny jsem našel v sušeném semeníku lotosu, které se běžně prodávají jako dekorace, semena lotosu, tak jsem neváhal a chtěl jsem zkusit pěstovat. Dvě semena jsem zbrousil (jak jsem se někde dočetl) a dal je do vody. Druhý den obě dvě semena nabobtnala a zdvojnásobila svoji velikost. Tuším, že hned další den začala semena klíčit a lotos začal docela rychle růst. Dnes má každý 3 šlahouny a začínají se jim pozvolna otevírat listy.

Chtěl jsem se zeptat, jestli se dají lotosy pěstovat i u nás v zahradních jezírkách? Samozřejmě bych je na podzim vyndal a vzal si je domů.

Nemáte s tím někdo nějakou zkušenost?

Moc děkuji za odpovědi.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.11 (?), 14.8.2009 14:04

Jak jste nakonec dopadl s tím lotosem, roste? Já mám zatím za sebou jenom jeden loňský pokus. Semena jsem si objednala z NETu a podle návodu jak měl lotos cca 3 listy jsem ho postupně otužovala venku v kbelíku a pak vysadila v květináči do jezera. Oba dva mi bohužel během krátké doby totálně ryby sežraly. Leknínů mám dost - ty jim nejedou, ovšem ten lotos musel být dobrota. Letos mám zase dva v kbelíku a přemýšlím, jak je uchránit v tom jezeře. Dávám je do mělké vody jako mám lekníny, výška vody cca 30cm. Kolik ale má být lotos, jsem se nějak nedočetla. Vy víte jak má být hluboko?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 111.36 (?), 16.8.2009 12:08

Dobrý den,

lotos je teplomilná rostlina ze subtropů. Nádherné porosty jsem viděl před lety v rezervaci u města Astrachán.

Výsev jste provedl jako profesionál. mladé ostlinky můžou být přes léto v jezírku ale nesmíte je vyndat moc brzy.  včas zase schovat. Je náročný na teplotu vody podobně jako tokozelka. V iděl jsem jak dovozci je prodávali na Floře Olomouc v dubnu. Evidentně se jednalo o importované rostlny které po umístění do jezírka koncem dubna nestydnou nebo uhynou rovnou. Podobně bych nespěchal s lotosem. V červnu už nic neuspěcháte. A ještě, lotos je náročný na živiny.

hodně úspěchů borovec

borovecv@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 67.254 (?), 16.11.2011 19:53
Já ho také pěstuji poprvé, vím že přezimuje do plus 6 stupnů, takže když má být venku min 6 tak už ho skladuji doma.Letos ho budu mýt první zimu doma.Zasadila jsem ho do menšího kbelíčku a pak ho dala do velkýho kbelíku a zalila vodou, tak uvidíme.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Violet - (18) - 217.203 (?), 30.9.2012 18:41

Ahoj, pěstuji tuto sezonu lotos poprvé a tak bych byla ráda, kdyby mi někdo sdělil, jak je to s nimi na podzim. Zda přicházejí o listy nebo nikoliv.

Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika