Lekníny



Stránky: 1,  2   
host - 164.18 (?) 
20.10.2006 11:40, zobrazeno: 24122x
Může mi někdo poradit jak uskladnit lekníny? Ráda bych věděla jestli musí i ve sklepě být ve vodě?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Ramon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174), 20.10.2006 14:55
Nikdy sem teda lekníny neměl, ale slyšel sem někde (nebo si myslím), že by stačilo, než zamrzne voda, je vyndat, seříznout řapíky listů tak na 10 cm a dát je i s květináčem )podle toho v čem je máte) do sklepa do temna  a chladu (ne mrazu) a aby byly stále vlhké. možná položit květináš do kýble s vodou, aby stál ve vodě, ale ne zas potopený, i když to by mohlo zase hnít.
A nebo je nechte v jezírku přezimovat, pokud je dostatečně hluboké.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 191.35 (?), 22.10.2006 20:18
Lekníny jsme léta zimovali bez vody ve venkovním vlhkém sklípku. Byly sazeny v umělohmotném koši, ten jsme vždy před zámrazem vytáhli. Trochu očistili ten sajrajt kolem a hotovo. Postavili na zem. Byla tam i zelenina. Vše OK. Trochu plíseń rostla na odumřelých částech, ale ne moc a vůbec to nvadilo. Ale bylo tam skoro nula a vlhko.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.82 (?), 31.10.2006 17:03
Já zimuji lekníny v tmavém sklepě, kde je v zimě kolem 5°C  v lavoru, tak aby miska s kořeny byla zalita vodou. Občas odstraním uhnívající listy. Dělám to tak již několik let a lekníny přezimují bez problémů.
Aleš
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 76.86 (?), 17.11.2006 10:54
Chtěla bych se zeptat muzu prezimovat leknin ve sklepe asi v 15 stupnu??neni tam okno.....jenze listy mi opadaly a rostou tam male chtela bych ho presadit ale nevim jestli sezenu jilovitou zeminu....poradte jestli se muze vubec presazovat na podzim....
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 54.162 (?), 24.3.2008 13:46

Leknín před zimou seříznu, aby zbytečně neuhníval a nepřidával tak živiny do jezírka, což velmi napomáhá růstu řas.Nechám ho v jezírku na stejmém místě.Je v hloubce 80 cm.Letos ho asi přesazovat nebudu, jen přihnojím.Nemám s tímto problém.Roste velmi dobře a přežije i velké zimy.Táňa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Curo78 - (5) - 208.220 (?), 11.7.2008 21:04

Zdravím mám prosbu jestli by mi někdo poradil jak pěstovat správně lekníny letos jsem ho čistil po několika letech lekníny tam byly taky dlouho i přes kruté mrazy a krásně kvetly jak jsem ho vyčistil lekníny dal zpátky a asi tak do 2 měsíců mě z nich nic nezbylo sežrali mi je nějaké housenky nebo žížalky úplně od kořene až nahoru a tak bych chtěl dát nový, ale nevím jestli je třeba znovu to jezírko vyčistit předem díky za dotaz zdraví Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 1.251 (?), 15.7.2008 2:13

Leknín nesmí v zimě zmrznout a musí být ve vodě.  V jezírku ho zimuji tak, že jezírko pozdě v listopadu prostě zasypu na zimu listím, nejvíc z jabloní. Na jaře listí vyhodím a jezírko vodou propláchnu..  V nádobě ho zimuji tak, že v nádobě nechám asi jen polovinu vody, aby se dala přenášet a nechám v místnosti, kde nemrzne. všechno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
handa1121 - (7) - 161.134 (?), 8.9.2008 18:20

Ja taky lekníny zimuju bez problému v jezírku.Je možné že leknín přepyluje?Prvním rokem jsem mněla bíly a řůžový leknín a letos jsem zjistila že mi pokvetli stejnou růžovou barvou.Co s tím??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
tomas.olt - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (59) - 19.110 (?), 28.12.2008 12:48

To je divný, osobně mám v jezírkách oba druhy a vždy bílý kvete bíle a růžový růžově. Příjde mi ale že ten růžový kvete déle do pozdního podzimu a ten bílý pouze přes léto.. Jezírkům zdar 

lekníny
lekníny
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika