Leknin opet



Stránky: 1,  2   
klukjc - (40) - 93.251 (?) 
11.6.2009 18:50, zobrazeno: 17548x

dneska jsem si kopuill leknin. Prodavajici mi tvrdila, ze ho mam vysypat z kvetinace a nechat plavat ve vode. Jak jinak by pry listy byli nad vodou. Pri tom vsude se pise, ze ma byt zasazen v kosi. Tak jsem ho dal do kose. Me ale zajima, jak ho mam dat hluboko? Musi byt listy nad vodou, nebo ho mam dat uz hloubeji a tim by byl cely i s listma pod vodou?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 122.179 (?), 11.6.2009 19:24

V doporučení ke každému leknínu má být výška vody.Lekníny jsou různé jak barvou, tak i ponorem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
klukjc - (40) - 93.251 (?), 11.6.2009 20:50

v doporuceni pisou hloubku, ale nevim jestli ho tam mam dat, kdyz jeste neni tak velky a listy nedosahnou nad hladinu.  Takze mam ho dat do mensi hloubky a listy nechat nad vodou? Nebo ho dat do spravne hloubky a bude cely pod vodou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 180.2 (?), 11.6.2009 21:06

Paní prodavačka asi žertovala, ale nelamte si s tím hlavu. Dejte ho normálně do hloubky jaké potřebujete. Za pár dní budou listy na hladině. Je to měsíc, co jsem sázel 2 rostliny do jezírka a udělal jsem to tak. Samozřejmě jsem ho zasadil do nádoby, zem potom zasypal štěrkem, aby při ponořování kořenový bal nevyplaval z nádoby. Jestli chcete, klidně Vám pošlu fotky. Pohodu přeje Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ladik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 22.158 (?), 11.6.2009 21:10

nevím jak máte hluboké jezírko ale dá se to řešit postupným ponořováním

já to dávám rovnou na dno a listy se k hladině natáhnou nebo narostou nové, na sázení doporučuji stavební černý plastový kbelík, do něj rybniční bahno a pod ně vyzrálý hnůj, dá se koupit v pytlíku i granulovaný kravský trus, na povrch kamínky v dostatečné vrstvě aby se bahýnko nevyplavovalo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
klukjc - (40) - 93.251 (?), 11.6.2009 21:49

dekuju za odpovedi.  Zitra ho potopim  a dam na sve misto

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 243.20 (?), 13.6.2009 12:00
Původní "kupované" listy na hladině být nemusí, leknín si vyžene nové, tentokrát už se "správně" dlouhými řapíky. Záleží však na tom, zda k tomu bude mít dost sil. Má-li koupený leknín pěkný silný oddenek (tj. s dostatečnou zásobou živin), klidně ho dejte do doporučené hloubky a nechte ho, aby vytvořil nové listy. Je-li zásobní oddenek koupeného leknínu slabý (nebo dokonce ještě není vytvořen a dole má jen pár tenkých kořenů), pak by po vysazení do příliš velké hloubky (zvláště, když by voda byla zakalená a ponořené listy by nemohly fotosyntetizovat), nemusel mít dost sil pro vytvoření nových listů dosahujících až k hladině. V takovém případě doporučuji využít výše uvedenou radu o "postupném ponořování", tedy postupně ho během sezóny stěhovat z mělčiny do doporučené hloubky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
klukjc - (40) - 93.251 (?), 19.6.2009 18:50

tak jsem ho dal dle rad rovnou do spravne hloubky. ani ne za den, mel listy nad hladinou. Je to super. Dekuju za rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Tanja - (1) - 48.66 (?), 1.7.2009 10:27

Naši pěstují leknín ve starém sudu od vína, listy si vždy udělá úžasné, ale pokaždé když má poupě tak uhnije a nevykvete a teď špekulujeme proč? Zda je tedy posazen hluboko, nebo naopak nízko, či to chce výživu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 106.166 (?), 26.7.2009 12:47

Potřebuji poradit, koupil jsem leknín v obchodě. Mám ho v jezírku, ve správné hloubce dle návodu- 1 m., již 2 měsíce a doposud nemá jediný lístek. Myslím, že mu vadí stodená voda, je to průtokové jezírko, teplota vody je 14 C. Muže to být tou nízkou teplotou? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika