Leknín



host - 152.30 (?) 
1.5.2010 20:02, zobrazeno: 10644x

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat ohledně růstů leknínů. Dnes jsem zasadil do hloubky 57 cm lekníny 20 cm vysoké. Za jak dlouho bych mohl očekávat listy a květy na hladině jezírka. A co by bylo dobré na přihnojovaní.

Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 16.80 (?), 6.5.2010 21:37

jako hnojivo prodavaji takove tycinky, ktere zastrcite k lekninu do hliny. jinak leknin roste (dle meho nazoru) az kdyz se otepli voda od slunicka. Pak uz to jde rychle a leknin ma za par dni listy nad vodou. V tomto pocasi si ale budeme muset jeste pockat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 130.2 (?), 1.6.2010 7:53

Dobrý den,

Také jsem zasadila včera lekníny. Jsou darované, oddělené z mateční rostliny, krásné listy, ale při přesazování jsem si všimla na spodní straně listů přisáté průhledné slizovité živočichy neví někdo co to je a jak s tím zatočit? Těch listů se to drží jako čert.  Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 224.24 (?), 1.6.2010 18:42

Budou to nejspíš malí šnečci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
klukjc - (40) - 16.80 (?), 30.6.2010 11:59

jestli mate v jezirku rybycky, poradi si s nima 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 221.3 (?), 6.6.2011 15:17

Neporadil by mě někdo co s lekníny. Z jara nádherně vyrazí a postypně se na listech objevují hnědé skvrny a i květy začínají uvadat. Stalo se to loni postupně u všech leknínů a lotos mám už jeden zase napadený. Jsou umístěny na mělčině poměrně velkého jezírka ve kterém mám ryby (karas, koi, duhák, candát). Děkuji za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 118.232 (?), 16.7.2011 22:41

Zdravím, pokud Vám květy začínají uvadat po dvou až čtyřech dnech, což je běžná doba kvetení, je to přirozená věc. Stejně tak listy nevydrží celou sezónu a po určité době začnou žloutnout, hnědnout a rozpadat se. Jejich místo pak nahrazují listy nové. V případě, že je odumírání listu intenzivní se může jednat o hnilobný proces v substrátu. Zkuste ve vodě zatlačit na oddenek leknínu směrem ke dnu a pozorujte zda ze substrátu v kterém je, začnou vystupovat bubliny plynu. Pokud se bubliny objeví (myslím větší množství, ne jen pár bublinek), leknín vyjměte, opláchněte, odstraňte zahnívající části a vsaďte do nového substrátu. St.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika