Do jaké hloubky vložit vodní hyacint v plastovém jezírku



host - 97.78 (?) 
7.4.2010 13:06, zobrazeno: 9550x

Dobrý den,

prosím o radu, do jaké hloubky plastového jezírka mám položit vodní hyacint,

aby dobře prospíval a kvetl.

Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 49.39 (?), 7.4.2010 18:26

Vodní hyacint plave na vodě, takže není rozhodující hloubka.

 Pochází však z tropických oblastí a má tedy rád teplejší sluncem prohřátou vodu - ta bude spíše na mělčině.

Kvést jsem ho v našich venkovních podmínkách viděl asi jen jednou.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 95.94 (?), 6.5.2010 13:31

Dobrý den,

plně souhlasím s panem Josefem,  že vodní hyacint plave na na hladině a pro pěstování není hloubka vody rozhodující. Já jsem jej zkoušel pěstovat již asi 3x, v létě ale ani jednou nevykvetl a ani při jednom z pokusů se mi jej nepodařilo úspěšně přezimovat. Zkoušl jsem se řídit několika radami - na suché i mokré zimování, ale vždy na jaře byl výsledek stejný.

Pokud někdo úspěšně zimuje tuto lrásnou rostlinu, budu vděčný za jakoukoli radu.

Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 96.250 (?), 23.8.2010 13:34

Vodní hyacint pěstuji možná dvacet let a pravidelně kvete. Podmínka je právě v té hloubce. Eichhornia dobře roste v každých letních podmínkách. Venku je mám od půli května až do mrazů. Aby kvetla, pořebuje mnoho živin, proto je sázím do mělkých míst, kde se mohou zakořenit do bahna. Pak spolehlivě kvetou, každá rostlina několika květy po sobě. Na volné hladině, bez zdroje živin mi rostou, ale nekvetou. V září dvě, tři rostliny vyjmu a dám je na okno do větší nádoby a na hlínu zasypanou pískem. Výška vody cca 2 cm, v únoru začnu i přihnojovat. Teplota 15 - 20°C. Přez zimu pozor na svilušku - dokáže rosrliny totálně zdecimovat Postřik insekticidem.  A na jaro jich mívám i 30 - 50

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 86.69 (?), 18.3.2012 9:37

loni mě vodní hyacint kvetl na všech rostlinkách, měla jsem jich asi 30,bylo moc krásné pokoukání, nevím kolik mě jich přežije zimu, zdá se, že mě je ted v nádobkách napadla sviluška,  je to možné? Neví někdo čím se ji zbavit, aby s postřikem nezahynuly i hyacinty? Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 86.69 (?), 18.3.2012 9:43

ještě připojuji foto, které jsem pořídila :-) Jana

vodní hyacint
vodní hyacint
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika