Zastavené kvašení u rybízového vína



Stránky: 1,  2   
Roman007 - (35) - 119.228 (?) 
19.8.2016 13:23, zobrazeno: 17491x

Dobrý den,

dneska jsem zjistil, že se mi zastavilo kvašení u rybízového vína. Je tam i troška borůvkové šťávy na lepší barvu. Do teď to poměrně slušně kvasilo a nyní stop. Ochutnával jsem to a je tam trošku cítit alkohol, ale je to šíleně sladké. Postup byl:

  • 6,8 l rybízové šťávy
  • 1,5 kg vymačkaných borůvek
  • Dolito vodou do 30 litrů
  • Kvasinky žádné - divoké /asi chyba/

Šlo by to nějak dokvasit ušlechtilými kvasinkami, třeba těmi restarty? Co by jste s tím udělali?

Díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   
host - 243.114 (?), 19.8.2016 14:10

Z čeho je to "šíleně sladké"? Máte třikrát zředěnou šťávu, která sama o sobě moc sladká není...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Roman007 - (35) - 119.228 (?), 21.8.2016 12:03

Omlouvám se. Vůbec jsem neuvedl cukr. Na začátku přidáno 6 kilo cukru.

Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?), 22.8.2016 7:59

Asi neporadím nic jiného, než v ostatních případech. Mám ale dotaz.

Co vás, a nejste jediný, moitvuje k nepoužívání kvasinek. Cena a dostupnost to být nemůže. Naopak výhoda řádně namnožených kvasinek je neodiskutovatelná. Minimálně v tom, že kvašení řádně proběhne.

Děkuji za info

GB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.151 (?), 22.8.2016 8:49

Nejspíš inspirace výrobci pravého révového vína. Ti o výhodnosti namnožených kvasinek nediskutují. Nepoužívají je. 
    U rybízáku bych si nedodat rozjeté kvasinky ale taky netroufnul.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6488) - 9.135 (?), 22.8.2016 10:57

Těžko soudit proč se kvašení zastavilo. Znovu si přepočtěte poměry, ideálně změřte cukernatost. Ke kvasinkám. Vloni jsem do rybízáku jen ze zvědavosti použil kvasinky Oenoferm Klosterneuburg (byly nejlevnější). Kvasilo to jak ďábel. Mají i chladnomilné a všelijaké různé. Cena není velká, pytlík kolem 40 korun, Samozřejmě to prodraží poštovné, které je násobek, ale za zkoušku by to stálo. Než to vylít, ty dvě stovky nákladů navíc unesete. Vinařský dům.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?), 22.8.2016 14:21

Taky jsem letos zkusil kvasinky určené pro révu(ryzlinkové), bo mi zbyly. Ty tedy frčej. Ale standartně používám Vinka kvasinky za 10korun z drogerie. Po namnožení fungují též excelentně.

Vzhledem k ceně cukru a práce s celou akcí vynaloženou je těch 10Kč nic. Plus tedy ještě balíček živné soli za cca 7Kč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 22.8.2016 15:39

Na vašem místě bych zašel do kostela a zapálil svíčku jako dík za to, že to přestalo kvasit. Měl jste fakt kliku, kdyby to vykvasilo, tak byste akorát vyrobil nějaký strašný dunihlav bolehlav,

Kde jste na tu hrůzu vzal recepis, že jste tam dal 6 litrů rybízu a 6 kilo cukru do 30 litrového demižónu?

Nebo to bylo nějaké super pití pro tchýni?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 119.228 (?), 22.8.2016 15:58

Dobrá. Chytrých řečí máte pane inženýre poměrně dost. Promiňte mi to, ale žádal jsem o radu a nikoli o to, aby mi někdo co nejslušněji napsal že jsem idiot. Tak že pokud mi poradíte, sem s tím. Loni jsem dělal rybízák do 25 l demižonu, k tomu 5 kilo cukru a bylo to ok. Kolik jsem měl podle Vás dát cukru, šťávy, vody.

Byl tady i dotaz na kvasinky. To je jednoduché. Měl jsem za to, že ještě nějaký pytlík mám, ovšem jakmile jsem to naládoval do demižonu, zjistil jsem, že to nemám čím zakvasit. Ihned jsem je objednal na alkoholesence.cz, ale přišli mi za 3 dny a to už bouřlivě kvasilo. Zřejmě už by ty rozjeté divoké kvasinky nešlo přeprat. Tohle byla moje chyba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 22.8.2016 17:09

Nechci být šťoural, přidání ušlechtilých kvasinek je jistě správné. Ale jestli víno samo za 3 dny bouřlivě kvasilo, pak si nejsem jistý, že s kvasinkami by to bylo jinak. I divoké kvasinky jsou kvasinky a kvašení by mělo přestat až po dosažení určité koncentrace lihu nebo spotřebování cukru. Ani k jednomu zřejmě nedošlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika