Výroba šípkového vína v 50l kanystru



host - 51.201 (?) 
1.3.2013 10:57, zobrazeno: 10793x

Dobrý den,

Má někdo přesný recept na výrobu v 50l demižonu? Já jsem udělal cca 10kg cukru, 10kg sušených šípků, 40l vody. Do soudku jsem dal šípek na to 10l převařené vody s cukram + 30l studené vody (vadí že jsem nepřevařil?), promíchal a přidal 4 droždí (vadí, spíše kvasinky?). Víčko jsem neutách - nechal kloktat (nepoužil jsem bublák, vadí?, nebo je lepší použít kvasný klobouček pro větší hrdla, jak vlastě vypadá kvasný klobouček?). Chci udělat další 50L tak jestli Vás mohu poprosit o komentáře, co dělám špatně. A taky poradit kdy stočit, až šípky klesnou cca 3 měsíce a jak a kolikrát stáčet. Přidávat cukrový roztok kdy a proč... atd. Děkuji!

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   
host - 20.59 (?), 5.3.2013 10:56

Vážený,

co je do "přesného receptu", vždy jsou nějaké odchylky. Ať chcete, nebo nechcete. Na webu je fůra receptů, stačí si jen zadat patřičný výraz a proklikat se. Taky si z webu můžete stáhnou původní publikaci Výroba domácích vín, od B. Valenty. Je sice letitá, ale stejně z ní postupně všichni další autoři "opisují". Lze najít ZDE. A máte tam i jiné recepty. Přepisovat je sem, je nošení dříví do lesa.

Snad to najdete. Zdravím a držím palec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?), 13.6.2013 13:02

Podle této publikace jsem loni spáchal víno z červeného rybízu. Důraz na čistotu, jak při zavařování kompotů a marmelád. Sice z toho bylo něco, jako dezertní růžové silné činzáno, ale všem chutnalo. Na to že to byl první pokus s kvasným procesem jsem byl spokojen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika