Víno z hlohu



host - 132.187 (?)
22.11.2016 16:13

A nepomohlo by jeho přikyselení?

Rafael.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
host - 150.157 (?), 14.10.2016 10:10

Nejrůznějších révových vín jsou v obchodech plné regály a vinoték je všude jak psů. Proto nevidím žádný větší důvod k výrobě vína z nakoupených hroznů.
Ale vína z netradičních surovin to už je jiný level.
Včera jsem se neplánovaně dostal na farmářské trhy a olizoval jsem se tam jak mlsný kocour, což se mi ve vinotékách nestává...
*
Různé léčivé tinktury které se užívají po lžíčkách jsou většinou silně koncentrované maceráty a užívají se dlouhodobě.
U vína které je dost zředěné vodou bych se nějakých alergických reakcí nebál. To už spíš reakce na alkohol.
*
Starého vinaře bych ještě doplnil: " Víno sa dá robiť aj z hrozna nielen z matolin nebo kvasnic". A určitě neměl na mysli "netradiční suroviny"

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 14.10.2016 10:29

Nejrůznějších révových vín jsou v obchodech plné regály a vinoték je všude jak psů. Proto nevidím žádný větší důvod k výrobě vína z nakoupených hroznů... Důvod je prostě ten, že to třeba někoho baví.

Představte si, že jsou plné obchody všelikých šunek, uzeného, pršutů. No a co já třeba dělám? Nakoupím si maso v akci a pak si z něho vyrábím šunky, uzené, pršuty. No a si představte jak se dělá takové uzené, napřed se to nějakou dobu nakládá, pak to dva dny udím. Nebo pršut, dva týdny to v soli a cukru vysušuju. To jsou věci co? Ale chytrolíni vašeho typu ví, že je to b.l.bost, ale když mě to prostě baví. No a taky co má člověk celé dny dělat, spisovat celé dny filosofické traktáty, jako třeba to dělá Hlavatý, mne celé dny nebaví, občas si od toho potřebuju odpočinout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 150.157 (?), 14.10.2016 10:52

Když to někoho baví, tak proč ne? Nic špatného v tom nelze vidět.
Ale já mám na to jiný názor. Vyrábím jen to čeho je na trhu nedostatek, co je drahé nebo co dokážu vyrobit líp.
Kdybych byl chovatel jatečných zvířat, myslivec nebo pytlák, taky bych si ty masné výrobky dělal doma. Ale jak si musím maso jako surovinu koupit, ztrácí to pro mně význam. Zvlášť když v některých akcích je už hotový výrobek levnější než surovina - když jste už nakousl ty akce.

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr.Fazole - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 13.209 (?), 14.10.2016 13:44

Vyhledejte si léčivé rostliny a pak si něco přečtěte o hlohu.Jaké látky obsahuje, co se s nima léčí.

Prolít hlavu litříkem vínka z Moravy, Čech je krásné. Po litříku vína z hlohu taky můžete skončit na JIPce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.159 (?), 14.10.2016 17:04

Nejsem žádný homeopat, alergolog a ani nic podobného. Jen dlouholetý výrobce vín, ne révových, a hlavně likérů a destilátů z  "podivných surovin"..
Tak nevím jak na to reagovat a věcně argumentovat. Na to "předávkování" ovocem nebo bylinami.
*
Nicméně jeden příměr mně napadl. Podobní lidé jako vy tady, prosadili na začátku 20.stol. skoro celosvětový zákaz výroby Absinthe. Kvůli údajně velmi nebezpečného obsahu nebezpečného thujonu v něm. A trvalo to skoro sto let než se ten zakořeněný mýtus podařilo i legislativně zbořit. A podle nových výzkumu by se toho absintu muselo jednorázově vypít desítky litrů aby se nějak negativně ten thujon projevil.
Nebo z úplně jiného soudku:
"J.Foglar, Rychlé šípy - Je skoro smrtelné na třešně se napít vody".
*
A na JIPce jsem za více než třiceti let mých "pochybných výrob" nebyl, a to se považuji spíš považuji za alkoholika než běžného občasného konzumenta.
A mezi mými spolukonzumenty bylo a i je několik alergiků a taky tam nikdy nikdo z nich neskončil. A po nemírné konzumaci sice někdy problémy byly, ale jen vždy díky alkoholu, ne kvůli nějakým "rostlinným jedům" v likérech obsažených...
*
P.S.  A o hložinkách, vlastně o hlohu s kterým praktické zkušenosti nemám, jsem si na Vaše doporučení něco na netu a hlavně v knižních herbářích něco přečetl:
Květy, pupeny, listí, kůra a až pak plody.

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 194.200 (?), 14.10.2016 17:59

Víno kvasí zatím velice dobře.Já osobně toto víno dělám poprvé a jeden z hlavních důvodů jeho výroby je pozitivní účinek Hlohu pro organismus a určitě se nebude pít po litrech.Hložinky jak správně píšete jsou svým obsahem né tak výrazné jako květy, pupeny,listí atd.a proto v tom nevidím žádný problém a na konzumaci se už těším.V léčitelství se Hloh používá zcela běžně a dělají se z něj i různé pomazánky, sirupy,marmelady a mnoho dalších pokrmů.Pokud se víno podaří, tak určitě zkusím udělat i víno z květů hlohu, mají dostí pronikavou vůní a v kombinaci s květy bezu nebo lipovým květem by to mohlo býti velice zajímavé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 194.200 (?), 5.11.2016 12:17

Bublání vína již zvolnilo tak 10krát za minutu, barva je jak z vína ze sušených šípků.Trochu jsem stáhl hadičkou pro ochutnání a chutná to prostě jak syrové hložinky a je dosti suché a ještě perlí vždyť taky furt kvasí.Kdybych ho porovnal z vínem ze sušených šípků, není tak dobré určitě o dvě třídy horší, je ještě brzo ho hodnotit, uvidíme zdali se to ještě někam posune k lepšímu.Určitě by tomu pomohly květy hlohu ty by dodaly své aroma, ale ty bohužel nemám.Ale dají se koupit sušené, tak uvidíme, přidat by se tam ještě daly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 194.200 (?), 22.11.2016 15:08

Tak jsem ho dnes stočil z kalů, už nebublá jen tak občas se od spodu vytvoří malá perlička a to než naplní bublátko nebudu sledovat.No barva ve skleničce vypadá jak tmavší RUM, ale rozhodně tak nechutná.Je takové mdlé ony ty Hložinky tak prostě chutnají a asi by tomu pomohl cukr.Uvidím jestli se to nezlepší a za tři měsíce zkusím.Zatím neháži flintu do žita, ale zkušenos je k nezaplacení.Na jaro nasbírám ty květy a to bude zajímavější.Určitě napíši jak dopadlo toto.TAKÉ OD 20.10.mám rozjeté víno z Ananasu, tak až to projde první ochutnávkou, určitě sem napíši CO A JAK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 132.187 (?), 22.11.2016 16:13

A nepomohlo by jeho přikyselení?

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 194.200 (?), 22.11.2016 16:52

To mne nenapadlo zítra zkusím, mám pár deci odlito.Dík za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika