Příliš velká hustota vína po dokvašení



Luckywoodpecker - (4) - 199.22 (?) 
7.8.2016 18:21, zobrazeno: 7653x

Můžete mi někdo poradit? Dělal jsem poprvé pampeliškové víno podle receptu na internetu 5. května (4 pětilitrové demižony). První jsem stočil 30.6. a bylo příliš sladké. Druhý demižon jsem stočil na konci července, víno bylo mírně kalné, ale dobré. Třetí demižon jsem chtěl stočit dnes, ale je příliš husté. Kvasnice jsem použil - na 1 demižon obyčejné kvasnice na pečení, na jeden demižon originál kvasnice na víno koupené z ebay (youngs brew) a na dva demižony kombinaci obou kvasnic. Bohužel jsem si nenapsal, kde jsem dal jaké kvasnice.

Hustota je zhruba jako hodně hustý sirup. Chuť to má jako slabé víno. Poraďte, prosím, co s tím. Doplnit kvasnice, nebo cukr? Díky za odpověď.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   
host - 38.186 (?), 8.8.2016 9:45

what is it víno podle receptu na internetu???

Evidentně nedošlo k řádnému kvašení. Příčin může být několik.

1.Kvasinky

2.Namnožení kvasinek před použitím

3. Nedostatečná výživa kvasinek(ž.sůl)

4. Cukr

5. Teplota

6. Kyselina

7. Asi vítr..

A na závěr opět miliónkrát citovaný p. Valenta ;-)

Pampelišky (smetanka)
Pro přípravu domácího vína z květů pampelišky použijeme jen květů čerstvě natrhaných,
nejlépe po dešti (nelze připravovat vína např. z květů trhaných předešlý den). Trháme jen
květy již plně rozvité, nikoliv staré. Po omytí pod tekoucí vodou, abychom vyplavili i
drobný hmyz, květy co nejdříve spaříme.
l. postup
1 kg květů úplně zbavených stonků se spaří 3 l vařící vody, přidá se 15 g kyseliny citró-
nové, 1/2 baličku živné soli a roztok 1 kg cukru v 1 l vody, popřípadě ještě 2 lžíce medu.
Po vychladnutí se směs scedí, do šávy se přidají vzklíčené kvasinky a vše se ponechá kvasit v nádobě uzavřené kvasnou zátkou. Po skončeném kvašení se víno přetočí s kvasnic a
po dvoudenním stání je plníme do lahví.

G.Black

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Luckywoodpecker - (4) - 199.22 (?), 10.8.2016 11:47

Dik. To mi je jasne, ze jsem udelal chybu, pravdepodobne prilis velka teplota. Jen jsem chtel vedet, jestli to vylit nebo se to da jeste nejak zachranit dokvasenim (i kdyby to nebylo nejak extra kvalitni). Proste je mi to lito vylit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 134.170 (?), 11.8.2016 1:11

Na vysokou teplotu bych to nesváděl. Při prvotním kvašení, před prvním stočením je jen ku prospěchu.

Jen nevím, nějak jsem nepochopil ten dotaz. Víno sladké a husté.
Co je husté víno? Nedostatečně zředěná vstupní surovina nebo co?
*
Napadlo mně jen, i když kolega G.Black vypsal vše.

Nestačí nasypat jen nasypat do moštu nebo nějakého vývaru balení kvasinek. Ty se musí napřed namnožit a až pak použit. Často se stává, že jsou staré, neaktivní a i zahraniční eshopy nejsou v tom směru žádnou zárukou kvality. A to platí u všech kvasinek a i u pekářského droždí. Už při přípravě zákvasu musí před použitím bouřlivě pěnit a šumět! Jinak jsou absolutně nepoužitelné!!!
*
A ještě k tomu Vašemu nápadu smíchat dva druhy kvasinek.
To vůbec nebyl dobrý nápad!
Jsou to živé organizmy, množí se, bojují o přežití a snaží se potlačit a převládnout nad jinými které jsou pro ně konkurenční. Nad hnilobou, plísněmi, octovatěním atd.
A že ty "alkoholové kvasinky" jsou si velmi podobné, příbuzné je sice pravda, ale myslet si, že se spolu snesou, nebo že budou spolupracovat je blbost!
Budou spolu "bojovat" a zkvašovat budou velmi lenivě
*
Když mezi šimpanze hodíte gorilu, taky ji nepřijmou, ale nějak se s ní vypořádají. Ale když se tam těch goril dostane víc, bude to už jen o boji a kolonie nebo společenství začne díky bojům zanikat a přestane svůj smysl plnit...
*
Ale zachranit by se to dalo. Přidat nové vitální a pořádně rozmnožené kvasinky. Otázkou ale je cukernatost, lihovitost a taky to jak byly tím expedimentem narušeny všechny přírodní zákony.

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Luckywoodpecker - (4) - 199.22 (?), 20.8.2016 9:01

Diky za rady, uz to vesele bubla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?), 15.8.2016 10:53

Koupit obyčejné kvasnice Vinka, řádně namnožit a nechat překvasit.

To je nejlevnější co s tím udělat. Další už by záleželo na změření např. alkoholu cukru, kyselin atd.

GB

PS: Plus opět vřele doporučuji tisickrát osvědčenou brožuru p.Valenty. Podle toho funguje všechno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Luckywoodpecker - (4) - 199.22 (?), 20.8.2016 9:01

Diky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 226.226 (?), 27.11.2018 12:56

Jestli je to husty jak sirup, tak to muze byt nemoc slizovateni (vlackovateni). Ta se da zpocatku odstranit zahratim vina a slehanim. Co se tyce cukru, ten se samozrejme musi nechat dobre rozpustit, v zadnem pripade cukr nesypat jen tak do demizonu, tam by se usadil na dne a nerozpustil by se kvalitne. Kvasinky vzdy pouzivat jen jeden druh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika