Množení kvasinek Vínka



host - 147.130 (?)
19.9.2018 21:08

Já bych ten zákvas už do načatého mače nedával, zásadně ho dávám do čerstvě pomačkaného ovoce, je tehdy tam jsou výsledky, na ovoci jsou sice kvasinky, ale asi to nebudou ty hlubokokvásné, tak požívám Vinku taky, jo a zákvas dělám z kompotů, jen přidám trochu živné soli a fertig, žádná věda, když to pak v sudu ještě pořádně promícháte, tak se určitě namnoží sami. 

Roman z Vysočiny

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
Stránky: 1,  2   
host - 37.15 (?), 4.10.2014 11:17, zobrazeno: 24214x

Dobrý den, měl bych jeden dotaz. Na vinných kvasinkých Vinka je napsáno, že stačí k prokvašení 10l moštu. Chtěl bych ale dělat větší množství a tak mě napadlo, že když se namnoží (udělá se zákvas), tak by mohlo jedno balení stačit třeba na 50l vína. Je to možné?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 81.207 (?), 1.3.2015 12:51

koukám že tu nikdo neodpověděl taky by mě to zajímalo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 1.3.2015 15:01

Možné to samozřejmě je. Teoreticky můžete namnožit jednu kvasinku na množství stačící pro jakékoli množtrví vína. Je to však třeba připravit s dostatečným předstihem. Než sušené kvasinky Vínka obživnou a začnou se pořádně množit, trvá to až desítky hodin. Za tu dobu se ve vylisované šťávě pomnoží přítomné divoké kvasinky a efekt přidaných ušlechtilých by se již neprojevil. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 84.17 (?), 3.3.2015 23:41

Samozřejmě, že to jde. Kvasinky a Živnou sůl dáš do půl litru vylisované ovocné šťávy s trochou cukru, 2 dcl vody a malou špetkou kys. citronové. Teplota 25 - 30 st. Po dvou dnech je bouřlivé kvašení. Nalej to do 5 L ovocné šťávy, trochu přicukřené a zase větší špetka kys. citrnové. V pokojové teplotě po 2 dnech je bouřlivé kvašení a máš namnožené kvasinky, kterými klidně zakvasíš 50 L vylisované ovocné šťávy. Je dobré v teplé vodě rozpustit cukr na výsledných 180 - 210 g/l , a přidat i lžíci kys. citronové. Samoliter.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 250.250 (?), 19.9.2018 19:19

Dobrý den, takže, pokud už mošt zčal lehce kvasit sám, ale je otevřený po prvé, nemá cenu víno zkoušet dělat, přidávat vinné kvasinky?

Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 19.9.2018 19:46

Nevím jak to chápete. Připadne mi, že myslíte když nepřidáte vinné kvasinky, nevznikne víno. To je ovšem omyl. Vznikne, tedy pokud zachováte správný postup. Akorát může pomaleji kvasit. Ale nemusí. Kvasinek na ovoci je několik habadějů. Akorát nejsou v pytlíku a nemusí se za ně platit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 147.130 (?), 19.9.2018 21:08

Já bych ten zákvas už do načatého mače nedával, zásadně ho dávám do čerstvě pomačkaného ovoce, je tehdy tam jsou výsledky, na ovoci jsou sice kvasinky, ale asi to nebudou ty hlubokokvásné, tak požívám Vinku taky, jo a zákvas dělám z kompotů, jen přidám trochu živné soli a fertig, žádná věda, když to pak v sudu ještě pořádně promícháte, tak se určitě namnoží sami. 

Roman z Vysočiny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 37.37 (?), 4.10.2018 17:47

Když nepřidáte ušlechtilé kvasinky, máte téměř jistotu, že se vám v moštu namnoží divoké, kysllé kvasinky a víno nakonec bude kyselé jak ocet.
Stejné kvasinky ze vzduchu které kysají třeba zelí. Výsledek chutná jak kyselina. Osobně se mi to jednou stalo, když jsem nepoužil kvasnou zátku.. 

Domácí víno v Indii
Domácí víno v Indii
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 4.10.2018 20:47

takže, pokud už mošt zčal lehce kvasit sám, ale je otevřený po prvé, nemá cenu víno zkoušet dělat, přidávat vinné kvasinky?

Klidně víno můžete udělat, ostatně dělá se tak už tisíce let a žádné kvasinky se nepřidávaly.Jestliže mošt začal kvasit sám, je přidávání kvasinek zbytečné a neúčelné. 
   Jestli někomu zkyslo víno, nebylo to nepřidáním kvasinek nýbrž nevhodným postupem, surovinou, nádobami,...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.70 (?), 4.10.2018 22:03

Když nepřidáte ušlechtilé kvasinky, máte téměř jistotu, že se vám v moštu namnoží divoké, kysllé kvasinky a víno nakonec bude kyselé jak ocet.
Stejné kvasinky ze vzduchu které kysají třeba zelí. Výsledek chutná jak kyselina. Osobně se mi to jednou stalo, když jsem nepoužil kvasnou zátku..

Pěkný citát který by se měl vytesat do kamene a navrhnout na něco podobného jako je třeba Darwinova cena.

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika