Malinové víno



host - 135.179 (?)
17.7.2016 17:07

Určitě přetočit a zbavit se té horní i spodní vrstvy. Hlavně té spodní, ta obsahuje mimo kalu odumírající kvasinky které by časem poznamenaly chuť vína. Dělá se to až víno přestává kvasit a velmi zřetelně se čistí. Časově se to ale určit nedá.
Ta horní vrstva tam vůbec být neměla! Až na pár malých výjimek, např. šípky apod., se vždy zkvašuje jen vylisovaný mošt.
*
Velmi důležité je mít víno po stočení v plné nádobě a zamezit jeho styku se vzduchem.

Rafael.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
Roman007 - (35) - 119.228 (?), 17.7.2016 15:44, zobrazeno: 6580x

Dobrý den,

před 14 dny jsme měli takový přebytek malin, že jsem zkusil do 5L demižonu udělat víno. Prošlo to bouřlivým kvašením a nyní to tak lehce popublává. Nahoře je šurvajs a dole taky. Nyní se dole začala tvořit jakási další vrstva. Mám to přetočit do jiného demižonu, nebo to mám nechat být? Jak by jste postupovali? Foto přikládám.

Díky


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 135.179 (?), 17.7.2016 17:07

Určitě přetočit a zbavit se té horní i spodní vrstvy. Hlavně té spodní, ta obsahuje mimo kalu odumírající kvasinky které by časem poznamenaly chuť vína. Dělá se to až víno přestává kvasit a velmi zřetelně se čistí. Časově se to ale určit nedá.
Ta horní vrstva tam vůbec být neměla! Až na pár malých výjimek, např. šípky apod., se vždy zkvašuje jen vylisovaný mošt.
*
Velmi důležité je mít víno po stočení v plné nádobě a zamezit jeho styku se vzduchem.

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 251.161 (?), 9.9.2017 16:23

Dobrý den,

prosím o radu.Natrhané maliny asi tři dny mi začaly kvasit, dají se použít na víno.Poradíte.

Díky Marie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 45.94 (?), 9.9.2017 17:45

Určitě dají. Jen by to mohlo být na škodu pokud byste chtěla použít ušlechtilé kvasinky. Ty by už pak velmi těžko převládly nad těmi divokými, (přírozeně se na ovoci vyskytujícímí).
Ale i bez nich se dá vyrobit pitelné stolní víno.
(Dle zkušeností mých a mých konzumentů je nejlepší malinové víno dezertní a dolihované. Na cca 18% obj. alk.).
*
Jinak nakvašování surovin před získáním šťávy je standardní postup při výrobě ovocných a jim podobných vín...

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika