Kvasná skleněná zátka (trubička)



host - 237.20 (?) 
16.11.2017 11:39, zobrazeno: 7709x

Kde dělám chybu, že se mě z kvasné zátky ztráci voda vtéká do demižonu.děkuji za radu

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   
host - 34.218 (?), 17.11.2017 10:32

Chybu neděláte žádnou - je to jen známka kvalitně utěsněného demižonu.
Stávalo se mi to někdy u cideru pro kalvados, vín nebo kvasů při jejích delším skladování.
Vysvětlení pro ten jev ale nemám. Asi tam během ležení probíhají nějaké procesy které spotřebovávají kyslík ze vzduchu, nebo změna teplot, čert ví...
Ale o octovatění, křísovatění apod. nešlo.

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?), 24.4.2018 11:10

No v každém případě nemáte talent na název tématu. wink

Dojde k tomu prakticky jen při změnách teplot. Jinak je spíš menší přetlak. Taky jsou lepší kvasný zátky s ajkoby kuličkou taže k tomu nedojde. Tedy pokud dáte rozumné množství vody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.254 (?), 24.4.2018 11:28

Voda se z trubičky nejčastěji ztrácí tím, že se vypaří. Někde proto používají glycerin. Při správném množství vody v dobře konstruované trubičce by k nasátí vody do demižonu dojít nemělo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 5.219 (?), 7.2.2020 11:07

Někde jsem četl, že na odvod kysličníku uhličitého při kvašení někdo používá ventilek upevněný do víka kvasných nádob, ať už při založení kvasu nebo vína, na ventilku má hadičku, která je upevněna ve sklenici z vodou.Zajímalo by mne, jaký ventilek by byl vhodný a cca jak ho upevnit aby to fungovalo.Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 7.2.2020 12:03

Mícháte několik věcí dohromady.Místo kvasné zátky lze použít jednosměrný ventilek (který umožní odchod plynu z nádoby, ale zabraňuje přístupu vzduchu). Stejnou funkci splní jakákoli hadička svedená pod hladinu vody ve sklenici. V malém objemu se dala použít hadička, co se dřív používala na cykloventilky. Průměr hadičky by měl odpovídat velikosti nádoby, k upevnění hadičky do víka snad nepotřebujete radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 247.186 (?), 8.2.2020 12:45

Právě o to mi jde, aby se   něco jako autoventilek    upevnilo vzduchotěsně do víka nádoby o objemech cca 120 až 200 l, na to by se jen jednoduše nasadila ta hadička ponořená do sklenice s vodou.Abych nemusel hadičku ve víku těsnit a oblepovat něčím, snad silikonem nebo plastelinou...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika