Jablečné víno



Stránky: 1,  2,  3   
host - 5.111 (?) 
14.1.2019 9:24, zobrazeno: 8147x

Jabčák dělám už dost roků.Nevím proč mi z loňské sklizně zhořkl.Stalo se vám něco podobného?A proč?Asi půjde jen vypálit.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.6 (?), 14.1.2019 11:23

Příliš vysoká teplota při kvašení, střídání teplot, přístup vzduchu do nádoby, kontaminace bakteriemi, atd. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 26.127 (?), 14.1.2019 19:01

Z toho přichází v úvahu jen bakterie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 18.59 (?), 14.1.2019 19:45

Možná, jestli není zaměněna trpkost za tu hořkost?
Pokud se jedná fact o hořkost, zhořknutí je vada vzácná a nedostatečně popsána a těžko má s ní někdo větší zkušenosti.

Snad se ta hořkost nepřenese i do destilátu...
Ale to nevím, nemám s tím žádnou zkušenost. Naštěstí...

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.188 (?), 15.1.2019 11:05

Nechá-li se jablečné víno dlouho ležet na kvasnicích a včas se nestočí, získá taky nahořklou příchuť

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 15.1.2019 11:37

To byly možná příčiny mých neúspěchů, zkoušel jsem to při moštování asi třikrát a pokaždé to bylo hořké, respektive nedobré. Tak už to nezkouším.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
krekaříček - (36) - 179.2 (?), 27.2.2019 10:37

Dobrý den.

Zajímalo by mě, jak francouzští výrobci calvadosu uchovávají jablečné víno, po dobu cca jednoho roku i více, než jde do destilačního kotle, když je zakázáno jakkoli mošt docukřovat, zasiřovat, zahřívat, přidávat výživu pro kvasinky atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 20.52 (?), 27.2.2019 12:33

Mám doma nafľašovaný cider (obdoba jablčného vína), ktorý som robil pred asi 3 rokmi a zatiaľ nepozorujem žiadne známky znehodnotenia. Je bez akýchkoľvek nežiaducich pachov a chutí, robil som ho ako polosladký, pri fľašovaní mohol mať okolo 30 g/l cukrov a alkohol 5% obj. Teraz bude asi tých cukrov o čosi menej, keďže vo fľaši sa za tú dobu stihol naperliť. Mušt som jedine na začiatku zľahka zasíril, ale nemyslím si, že by to malo tak výrazný vplyv na stabilitu. Rok nie je tak dlhá doba, ak sa jedná o suché jablčné víno s obsahom alkoholu 7-8%. Teoreticky by mohli skladovacie tanky natlakovať dusíkom a udržiavať anaeróbnu atmosféru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
krekaříček - (36) - 179.2 (?), 27.2.2019 15:35

Dobrý den.

Děkuji za reakci. Přečetl jsem si pár publikací o výrobě Calvadosu a jablečného cideru, ale není mi jasné pár věcí. Při výrobě cideru na calvados se má nechat mošt zcela vykvasit. Po vykvašení a další ležení se musí stáčet z kvasnic a kalů, nebo nemusí?  Já skladovací tanky a dusík bohužel nemám k dispozicilaugh sířit také nechci a jablečné víno prý rádo chytá myšinu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 120.64 (?), 27.2.2019 18:23

Vnímám z příspěvku zmatené názvosloví, které si dovolím poněkud opravit.

Cider se vyrábí na pití, nikoliv na pálení. Během kvašení se budoucí Cider několikrát stáčí z kvasnic a kalů, mimo jiné s cílem odebrat kvasinkám dusíkaté látky, potřebné k jejich životu. Kvašení se tím zpomalí až postupně zastaví dříve, než je kvasinkami spotřebován věškerý cukr. Cider bez cukru by se totiž nedal pít.

Kvas z moštu, který je určený na pálení, se během kvašení nestáčí z kvasnic a kalů, protože cílem je úplné vykvašení veškerého cukru, tzn. co nejvíce alkoholu pro budoucí pálení. Po ukončení kvašení nevidím žádný důvod k dalšímu skladování, lépe je co nejdříve vypálit. Těsně před pálením je samozřejmě možné provést stočení kvasu z odumřelých usazených kvasinek, aby se z nich při vaření v kotli neuvolňovaly nežádoucí pachy do destilátu. Z praxe je však známo, že pachy z kvasinek jsou obvykle zanedbatelné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika