Zimolez?



kopretina384 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 225.11 (?) 
28.5.2018 18:06, zobrazeno: 2290x

Nebo vajgelie... při mém nedostatečném vzdělání... Keř ještě minulý týden docela slušně kvetl - viz první obrázek - a dnes mě překvapil, jak rychle začal schnout. To tak má být? Je teprve květen! sad

ještě v květu
ještě v květu
detail
detail
a dneska...
a dneska...
detail dnes
detail dnes
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 28.5.2018 20:08

b) je správně, je to vajgelie, takže je dost zbytečné, aby byla u toho sloupkulaugh Keře letos všeobecně odkvétají dost rychle)hlavně u nás) protože je vedro.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.228 (?), 28.5.2018 20:31

Jak píše Konvalinka, vajgélie, je to keř - nešplhá. Podle barvy listů a květů asi kultivar 'Victoria" (také ji mám).          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kopretina384 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 225.11 (?), 28.5.2018 21:55

Takže to není tím, že by třeba měla vody málo nebo hodně a pod. nějaká chyba v péči. Vždycky jsem vajgélie viděla kvést pomalu od jara do podzimu. No a to by se tam mohla dát ta vistárie, jelikož je to poctivá železná houpačka a to by byla nádhera, kdyby jí celou porostla! A houpačka by s větvemi problém neměla. No, jenže květy jsou až za sedm let a to taky kdoví jestli, jak už to tady taky bylo v komentáříchfrown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.228 (?), 28.5.2018 21:59

Ony vajgélie opakují kvetení. Zjara kvetou víc, pak mají pauzu a koncem léta méně, ale kvetou...           L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 185.138 (?), 28.5.2018 22:26

Pokud se tam má keř dobře, poroste do síly a slabé větévky odepíše. Bez tvarování zabere celou tu cestičku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika