Založení trvalkového záhonu



Stránky: 1,  2   
host - 77.130 (?) 
8.1.2014 9:31, zobrazeno: 20993x

Milí přátelé, chtěla bych Vás požádat o radu a pomoc. Chtěla bych založit květinový záhonek pro radost oka. Loni jsem založila cibulkový záhon - tulipány, lilie, modřence, bledule, hyacinty a narcisky a letos jsem si chtěla sama vypiplat kytky ze semínek, aby mi kvetly po celý rok. Loni jsem měla jen afrikány, na zbytek výsevů bylo již pozdě. Koupila jsem si knížku, ale většinu květinek, které zmiňují v knize, u nás v zahrádkářských potřebách nemají a já nerada objednávám přes internet, protože se snažím podporovat místní obchodníky a lidičky. Prosím nekamenujte mě, že pak nemůžu nic chtít. Najde se tu někdo, kdo mi poradí, nějaké naprosto běžné kytičky, které se budou dobou květu střídat? Záhonek je pod oknem, ráno na sluníčku, v poledne se sluníčko láme na druhou stranu domu. Dlouhý může být cca 2 metry a široký jak bude třeba. Půda tu není moc kvalitní, je těžká, takže na záhon musím stejně dovézt jinou. Děkuji moc za každý tip. Krásný a úspěšný rok 2014 Vám všem!

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 72.168 (?), 26.1.2014 15:26

Zdravím máte mnoho možností jak si záhonek upravit a vysázet. Mě osobně se líbí: denivky, hosty, narcisky, kokardy, kamzičník, irisy, pivoňky, kopretiny, šalvěje, rozrazily, koniklece, rudbekie. Ale vše je na vás jaké květinky se líbí vám. Jarda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Hiram Beerdrinker - (4) - 79.25 (?), 26.1.2014 18:36

S přání milosrdné zimy a brzkého jara si také dovolím přispět do diskuse. Jarda má dobrý vkus, co rod to krásné kytky, snad jen s tou hostou bych zvážil kolik toho sluníčka tam opravdu je, moc si na něj nepotrpí. Pokud ale podmínky budou odpovídající, tak bych je rozhodně doporučil. 2m je malý záhonek, to se moc roztahovat nelze, Moje favoritky jsou za všech okolností pivoňky ale to je tak maximálně na dvě (a musí být skromné) HB


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.43 (?), 26.1.2014 22:39

Volila bych pivoňku, kopretinu, floxy vysoké i polštářové, denivku, karafiát, řimbabu, kamzičník, lilie - chce to něco s delší dobou květu... Kosatce spíš ne, zaberou místo a kromě doby květu nic moc.    Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 27.1.2014 11:31

Dobrý den, já bych přidala japonské sasanky, bohyšek bych se nebála, vydrží hodně. Jde opravdu jen o malý záhon, takže bych volila co se Vám líbí. Stejně budete za rok doplňovat, měnit nebo naopak rozsazovat. Macela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 77.130 (?), 27.1.2014 11:46

Moc Vám všem děkuji za náměty, už si to začínám zapisovat :-) co seženu, co ne. Už se moc těším, až bude jaro a konečně to tu trochu rozjasním kytičkama :-) Záhonek je právě malý, pivoňky jsem si dala ke sloupu, ale asi se jim tam moc nelíbí :-(Uvidíme na jaře, jestli vykouknou.

Denivky má sestra, to ji poprosím, rudbekie mám semínka, jen nevím, kdy je nejlépe vyset, abych je pak mohla dát včas ven, loni jsem to udělala sice podle pytlíčku v tu pozdější dobu, jsme tu trochu výš položení, ale bylo to asi až moc pozdě... Tak budu muset o fous dřív...

Moc děkuji, také jsem zvědavá, jak mi přežijí cibulky kytiček, zakryla jsem je, ale ta zima je letos taková zvláštní, že to bude asi překvápko... Přeji pohodový zimní odpočinek a uvítám jakékoliv postřehy, jsem za ně vděčná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 105.107 (?), 27.1.2014 17:50

Na jaro čemeřice, petrklíče a cibuloviny, podléšky,  později bergénie, kamzičník, konvalinky. Osobně bych dala i kosatce, zvlášť tenkolisté fialové – to na červen, na další bude asi málo sluníčka. Pak kopretiny, denivky, floxy, bohyšky, oranžový pryskyřník, na podzim sédum – rozchodník nachový, ocúny (pozor – na jaře mají dost bohaté listy), trvalkové astry, odolné chryzantémky. Na janeby je záhonek malý. Ale možná bych doplnila kapradím. Na kraj lomikámen (stinný), nízký rozchodník – mužík. Jsou to všechno značně odolné rostliny a velmi běžné, za pár let je budete rozdávat. Při sázení nechte mezi rostlinami dost místa na rozrůstání – první rok tam zasejte třeba letničky.
K záhonu – nevím co znamená půda nic moc, možná stačí přerýt a doplnit kompost, třeba letos pravideln zarývat trávu.  Jestli budete dosypávat ornici pěstujte letos jen letničky. Zlikvidujete plevel a půda se další přípravou zlepší. Trvalky se mají sázet v létě a na podzim a zem by se na jaře už neměla převracet. Z letniček by mohly dobře růst jiřinky proměnlivé, laskavec a určitě i další. EM
 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 77.148 (?), 27.1.2014 18:41

Tady je můj trvalkový záhon a je tam všechno co určili hosté přede mnou.

Trvalkový záhon
Trvalkový záhon
Trvalkový záhon
Trvalkový záhon
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 99.57 (?), 27.1.2014 21:56

Marie, máte to moc pěkné yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 49.9 (?), 25.6.2014 14:17

Dobrý den, jak se prosím jmenuje květina na vaší první fotografii, červená vlevo?

Děkuji Eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika