Vypadá jako hledík



Stránky: 1,  2   
kopretina384 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 225.11 (?) 
28.7.2018 18:44, zobrazeno: 4443x

ale je cca 160cm vysoká. Tak nevím. Zatím roste na dost špatném místě v mírném svahu ve stínu pod zakrslou vrbou, chtěla bych jí přesadit. Možná se vytahuje za sluníčkem, proto je tak vysoká. Je to opravdu hledík?



Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 144.38 (?), 28.7.2018 20:36

Dobrý den. Ten tvar květu a trochu i barva je jak oměj šalamounek, nebo něco kolem něj, ale jen tak kapánek hádám. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.179 (?), 28.7.2018 22:19

Stanislaw má pravdu. Oměj šalamounek, trvalka, pozor - prudce jedovatý!  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 28.7.2018 23:04

Ano, je to oměj bicolor- taky ho mám. Je na dobrém místě, pod stromy se mu daří. Velikost odpovídá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
kopretina384 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 225.11 (?), 31.7.2018 12:10

Díky, tak když se mu daří pod stromy, tak ji zkusím přesadit k prkenné stěně, kde je skoro převážně stín. To by mi docela pomohlo, zeď je poněkud hnusná a mě je podobně, když se na ní musím koukat. frown Až to všechno na podzim odkvete, tak to nějak natřu. A tuhle kytku, jak je takhle vysoká, nemám nějak nikam jinam moc dát. A když se tam neujme, nebude mi to ani líto, když je tak jedovatá.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 31.7.2018 14:00

Však ho jíst nebudete ne? wink Mi hlava nebere, proč se někdo jedovatostí rostli vůbec zabývá. Byly v přírodě a zahradách od nepaměti, vědělo i nevědělo se o nich, ale nevím o tom, že by se někdo něčím otrávil. Krom známého, který si pod vlivem alkoholu, spletl v lese blín s borůvkou. Tam bych řekla jen: dobře mu takwink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 31.7.2018 14:05

Dobrý den, též mi není jasné, proč každý řeší jedovatost. Já mám oměj (klasický modrý) v zahradě ještě po babičce (sázen byl v roce 1934 a obdivuhodně se tam drží celá léta) a je krásný. Byla by ho škoda. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 248.179 (?), 31.7.2018 15:46

Jedovatých je spousta (většina) kytek. Po těch, co vím, že jsou jedovaté víc, si jen před sváčou umeju ruce a nesahám si s nima do očí, jinak to taky neřeším. Po oměji bych si je umyla (měla jsem ho, zašel).      Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 225.11 (?), 31.7.2018 21:09

No, tak vidím, že humor nikdo nepochopil, nějak jsem zapomněla na konci mrsknout smajlíka. Samozřejmě, že jedovatost neřeším.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 13.31 (?), 31.7.2018 22:06

Dámy zase perlí. To byste se divily, jak důležité je sledovat jedovatost rostlin zejména na veřejných prostranstvívh, v parcích a v okolí škol a zdaleka nejde jen o hloupé děti. Raději ani nezkoušejte smíšený porost konvalinky a česneku medvědího. Takový lýkovec je také dobrý pro děti, nebo lusky štědřence? Dalo by se dlouho pokračovat... Ten opilec, co si spletl blín s borůvkou ji musel mít. Stačí se podívat na obrázek blínu za střízliva a každý pochopí, že to ani nejde, jo, takový rulík, to už je zajímavější, to chodily studentky medicíny do botanické zahrady a vzaly si trochu bobule, aby se jim rozšířily zorničky a byly na rande krásnější, ale zapomněly, že jim vyschnou sliznice a je po legraci...  pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika