Venkovní ibišek



host - 76.122 (?)
20.3.2009 2:45

Jehličnany nebo listnáče?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
               
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 44.168 (?), 29.5.2008 14:05

Ty ibišky vypadají jako mladé řízky a ne jako "hotové" rostlinky. Ibišek koření pomalu, takže problém by mohl být mimo jiné i v nedostatečně vyvinutém kořenovém systému.

Nicméně dalších poškození vidím několik: za prvé okousání (těžko říct od čeho, ale mšice to nebudou, ty sají nektar a nekoušou), za druhé spálení listů. Takovéto suché skvrny od spálení mívám na ibišcích zjara, když je neopatrně vystrčím na balkon a přijde neplánované sluníčko. Jestli je máte na západním okně (ať uvnitř nebo venku), tak tam sluníčko pekně pálí a jestli nebyly na nějzvyklé, tak je poškodí.

O velikosti květináčů už tu bylo psáno výše -  raději je v nich ale už nechte, další přesazení by bylo asi pro tyhle nemocné kytky zničující. Nicméně se zaléváním velmi opatrně - zalévat až tehdy, když bude substrát na povrchu suchý. Ibišek potřebuje hodně vláhy, ale ne zase stát ve vodě, uhnívají kořínky. 

Ale upřimně - pokud to nejsou nějaké unikáty, na kterých lpíte, tak vypadají spíš tak, že vypěstovat z nich silné rostliny bude nadlidská robota. Zvažte to, aby jste je vyklopila na kompost a pořídila si nové. Zdravějších řízků vám každý pěstitel dá, když ibišky na jaře stříhá...  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 215.48 (?), 2.6.2008 13:26

 Dobry den ja přesazuju ibišky cely rok a chce hodně vody 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 131.212 (?), 20.6.2008 11:15

Dobrý den.mám ibišky v květináčích a přes celé léto jsou venku.Na zimu je dávám do studené světlé místnosti.Všechny jsem dostala a tak se ptám: Jak rozeznám od sebe ibišek venkovní od toho domácího?Vždyť já vůbec nevím jak je rozlišit.Díky za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Malenka - (3) - 180.234 (?), 26.8.2008 18:21

Ibišků mám venku již několik let několik druhů. Plnokvěté, jednoduché, různobarevné. Rok co rok pod nimi vyrůstá spousta semenáčků, které po zesílení sázím do květníku a na podzim (září) sázím na určené stanoviště nebo je rozdávám. Nemám s nimi jediný problém. Čím více je zastřihuji, tím více kvetou. Dělají mi radost. Viděla jsem i celý bílý, ale ten ještě nemám. Všem vřele doporučuji. Mimo zástřihu žijou pouze ze země, jen na jaře jim přidám NPK. V létě jsou plné čmeláků a včel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
hurvajska - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (190) - 172.106 (?), 26.8.2008 19:23

Také jsem loni dostala malinký venkovní růžový ibišek. Měl asi 10 cm a letos už kvete.

Co s ním mám udělat na podzim a co na jaře? Děkuji za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 52.52 (?), 3.9.2008 16:21

Dejte ho do země a tam se mu nic přez zimu nestane.  je mrazuvzdorný ale mrazové kotliny mu nesvědčí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 34.41 (?), 5.9.2008 23:37

Můžete mi porafit, jakou mají venkovní ibišky délku kořenů.Chci je dát před vodovodní šachtu a jímku,  ale trubky do jímky a šachty jsou v 80 cm hloubce, mám obavy, aby za pár let nenarušily kořeny odpad. a vodovod. trubku. Dnes jsem koupila keříky asi půl metru vysoké.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
balla - (26) - 163.74 (?), 19.3.2009 16:20

Ibisek tam klidne muzete vysadit nema hluboke koreny, horsi by byly jehlicnany nebo listnace.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.122 (?), 20.3.2009 2:45

Jehličnany nebo listnáče?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Coda - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (191) - 207.2 (?), 26.6.2009 12:45

Ahoj, vcera jsem koupil venkovni ibisek, vypada celkem pekne. Dnes jej zasadim pred kamennou zidku, ktera ho bude chranit pred sev. vetry. Snad se mu bude darit:). Sterba

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika