Vajgelie



Stránky: 1,  2,  3   
kopretina384 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 225.11 (?) 
30.5.2018 22:21, zobrazeno: 7865x

Před časem jsem tady řešila otázku, proč mi schne vajgelie. Podle zkušeností ostatních jde o celkem obvyklý jev. Dneska mě napadlo, jestli náhodou nepřispěla k odběru živin a vláhy hosta vespod. Rozrostla se tolik, že je polovinu výšky vajgelie. Co si o tom myslíte? wink

tady je vidět, že celé části jsou úplně holé
tady je vidět, že celé části jsou úplně holé
vajgelie a pod ní bohyška
vajgelie a pod ní bohyška
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 248.228 (?), 30.5.2018 22:39

To ne, spíš ji prospívá stíněním kořenů v tomhle horkém počasí. Jediný vliv, který mohla hosta mít je ten, že na zastíněných větévkách vajgélie opadaly lístky, protoře neměly světlo. Ale pokud budete chtít, aby příští rok vajgélie obrazila níž, stačí ji brzy zjara poněkud ořezat. Moje krásně zkošatěla, když ji jednu zimu ožrali králíci, kteří se dostali do osady, na 5cm u země. Nejdřív jsem to málem obrečela a pak jsem jim byla vděčná, protože k tak radikálnímu "řezu" bych se nebyla odhodlala.   

Jinak červenolisté a pestrolisté vajgélie vždy osychají více, než zelenolisté, protože jejich listy jsou citlivější na slunce.                Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kopretina384 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 225.11 (?), 31.5.2018 15:23

Ty větvičky bez listů nejsou jen ve stínu hosty. Holé větvičky jsou po celé vajgelii. Zkusím tedy ořezat, Zkrátit celou rostlinu nebo každou větev třeba o třetinu? A u vás králici "sklidili" celou na celkových 5cm od země?! Nějak mi to hlava nebere. indecision

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.228 (?), 31.5.2018 22:24

Ano, "sklidili" celou (ona byla v té době ještě mladá a měla cca 50cm).  Ale ona i teď je tak 80-100cm, ta víc nevyroste (je se zelenobílými listy a růžovými květy). Ony jsou vajgélie různě vysoké, třeba Piccolo je ještě menší.

Ořežte to jakkoliv, není choulostivá, ona si obrazí.           Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
kopretina384 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 225.11 (?), 1.6.2018 0:17

To je krásná kombinace - několik odstínů růžové s těmi panašovanými listy. To se oko pokochá.laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 1.6.2018 11:36

Dobrý den, ořezala bych keř i klidně víc. Já je zkracuji tak o polovinu, protože pak jsou moc vysoké. Ty panašované jsem vloni včas nezastřihla a tak mám letos keře dvoumetrové. Už ale odkvítají, tak je to nemine. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
kopretina384 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 225.11 (?), 1.6.2018 12:35

Dobrý den, jsem tady teprve první rok, tak jsem loni nestříhala vůbec nic, v tom úschlém stavu nebylo poznat, co všechno na zahrádce je. Ostříhám ji tedy dost, ale pořád nevím, jestli po odkvětu, nebo na jaře. Ty rady se tady dost liší. Nebo je tak odolná, že si poradí vždycky? I když - jeden příspěvek byl, že když stříhá na jaře, nikdy nekvete.indecision

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 1.6.2018 12:48

Dobrý den, to jsem psala já, je to moje zkušenost. Ale je to boj, protože když keře ostříhám teď, tak to není tak pěkné, protože já stříhám hodně, tak místo krásných přepadajících větví jsou někde jen klacky... Ale na jaře ostříhám již poupata nebo většinu. Takže keře se mi zazelenají, ale nekvetou.Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 227.141 (?), 1.6.2018 13:41

Mám viacero vajgélií, zatiaľ sa mi javí ako nezmar odroda Marjorie. Strihám na jar a vždy cez leto práve tie šľahúne, lebo rýchlo rastie.Kvitne úplne do mrazov a každý kvet je inej farby. Je na plnom slnku. Emília

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
kopretina384 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 225.11 (?), 5.6.2018 0:33

Tak zase - všechno jde letos nějak rychle: vajgelie znovu začíná kvést. Jen jsem obrala suché květy, nic nestříhala. Tak jsem zvědavá, kolik květů bude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika