Určení názvu rostliny



Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1575) - 178.179 (?)
6.6.2018 22:17

To J xxx.xxx.159.118

To s tím zjištěním původu obrázku v Chromu jsem neznal, díky, občas se to hodí.

Takže fotka pochází z Chanticleer Gardens u Filadelfie. Z této zahrady jsou na netu stovky fotek, ale nenašel jsem žádnou, která zachycuje tento záhon detailněji.

Royal Purple to podle mně není, mám ji na zahradě léta, má vždy červené listy od země až nahoru. Kultivar Grace, který navrhuje Květa by to být mohl, na některých fotkách je dole zelený, ale na živo jsem jej neviděl.

Tož tak...wink

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 111.26 (?), 6.6.2018 12:22

přispěju taky svou troškou do mlýnice..

lobelka - vylučuji, neodpovídá barva (i při možné úpravě barevnosti čítačem) a hlavně výška.

mmch., sázela jsem ji 2x, nikdy nepřežila zimu.

žlutě kvetoucí rostlina je Rudbeckia laciniata, nemýlím-li se. Tzn. fotka je pořizována cca srpen/září, výška této Rudb. bývá ke 2 m. Lobelka je nižší, podstatně (cca 1,1 m).

vlevo (ještě nekvetoucí) je aster (tip : ericoides).

Tak a konečně k té rostlině s pročervenalými konci. Také se kloním k ruji,

konkrétně kultivaru Grace.

trochu záhadou mi naopak zůstává ona modře kvetoucí - na veronicastrum je pozdě, navíc rostlina má příliš "tupé" konce květenství. Komule ani ořechokřídlec také neodpovídají (habitus i podoba květenství), agastache + perovskia též nikoliv. 

Jediné, co bych (zcela) nevyloučila by byla nějaká z vysokých nepet, i když na ni se mi zdá květenství husté.

... a nic jiného mne nenapadá...

Květa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 159.118 (?), 6.6.2018 15:58

Rudbeckia laciniata 'Autumn Sun'

Vitex agnus castus

Cotinus coggygria Royal Purple

Ne, že bych to všechno poznala, ale našla jsem si ten obrázek i s popisem wink

Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 6.6.2018 16:06

yes teda Jani tleskám!laugh Nevím, kde jste ho a jak našla? Podle čeho, jste compjůtrový mág?wink Já zadala anglické zahrady a nicsad Však jsem psala, že tenhle obrázek jsem někde viděla i s popisem...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 159.118 (?), 6.6.2018 16:14

Do kompjůtrového mága mám teda hóóódně daleko smiley. Stačí kliknout na obrázek pravým tlačítkem a zvolit Najít obrázek pomocí Googlu. Je ovšem třeba to mít otevřené v Google Chromu.

J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 6.6.2018 16:43

cheeky dobrýyes Tohle neznám, ani to nemám v Google chromu, ale neva, šlo by, kdyby bylo potřeba. Jenže to dávno tuhle fintu zapomenu...cool

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1575) - 178.179 (?), 6.6.2018 22:17

To J xxx.xxx.159.118

To s tím zjištěním původu obrázku v Chromu jsem neznal, díky, občas se to hodí.

Takže fotka pochází z Chanticleer Gardens u Filadelfie. Z této zahrady jsou na netu stovky fotek, ale nenašel jsem žádnou, která zachycuje tento záhon detailněji.

Royal Purple to podle mně není, mám ji na zahradě léta, má vždy červené listy od země až nahoru. Kultivar Grace, který navrhuje Květa by to být mohl, na některých fotkách je dole zelený, ale na živo jsem jej neviděl.

Tož tak...wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika